Prymulův výrok o zavřených hranicích kritizují politici. Šokující, píše Kalousek

TOP 09

Miroslav Kalousek | FOTO: TOP 09

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula prohlásil v Otázkách Václava Moravce, že by cestování do zahraničí nemuselo být možné ještě dva roky. Jeho výrok nadzvedl některé politiky a ozývají se i slova o tom, že v čele Ústředního krizového štábu by měl stát politik, nikoli úředník.

„Šokující výrok náměstka Prymuly o zavřených hranicích na dva roky znovu naléhavě nastoluje otázku, zda je správné, aby v čele Ústředního krizového štábu stála osoba bez politické odpovědnosti. Za své činy i za svá slova,“ uvedl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Vyjádření Romana Prymuly o uzavření hranic až na dva roky apod. nejsou šťastná. Pojďme řešit, jak budeme žít za měsíc a co uděláme pro lidi, aby to zdravotně i ekonomicky zvládli. Neděsme je věcmi, které dnes nikdo nemůže vědět,“ myslí si předseda ODS Petr Fiala.

„Mohl by se pan premiér Andrej Babiš vyjádřit k prohlášení náměstka Prymuly o možnosti setrvání u zákazu překročení hranic po až cca dva roky? Je to další fáma, nešťastné vyjádření, anebo skutečná úvaha?“ ptá se bývalý europoslanec Pavel Telička.

A reaguje i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Výrok pana Prymuly o až dvouletém uzavření hranic považuju za velmi nešťastný. Teď není vhodný čas na pesimistické scénáře. Jak se na tahle slova šéfa Ústředního krizového štábu dívají Jan Hamáček a Andrej Babiš? Není přesně tohle důvodem, proč by měl být v čele politik?“ napsala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner