Psychiatr a okamurovec Ivan David je zřejmě dezorientován. Věří podivné Američance

Melissa Carone. (repro video: Twitter)

Melissa Carone. | FOTO: repro video: Twitter

Doktor Ivan David, bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích, ministr zdravotnictví ve vládě Miloše Zemana a teď europoslanec za SPD, je v konspiračních teoriích jako doma. Kdyby si tiše bláznil v soukromí, zas by se tolik nedělo. Je to ovšem politik, tak je to o něco vážnější. Teď se zařadil k těm pomateným stoupencům Donalda Trumpa, kteří věří ve velký americký volební podvod a v ukradené Trumpovo vítězství.

Na webu Nová republika a současně na svém facebooku 29. prosince píše David o pracovnici firmy Dominion Voting Systems, která údajně poskytla zdrcující svědectví o volebním podvodu:

FORUM 24 (archiv)

„Zaměstnankyně Dominionu předala Kongresu operační příručku k volebním a sčítacím strojům obsahující pasáže k zapínání funkcí na falšování výsledků voleb.

Před Vánoci vypovídal před Kontrolním výborem Kongresu státu Michigan generální ředitel firmy Dominion Voting Systems John Poulos. Pod přísahou zákonodárcům tvrdil, že volební a sčítací přístroje této firmy neumožňují „překlápění“ hlasů odevzdaných jednomu kandidátovi na hlasy počítané jinému kandidátovi. Při výslechu rovněž popřel, že by přístroje bylo možné připojit k internetu a takto odesílat hlasy ke „zpracování“ mimo volební místnosti.

Zaměstnankyně firmy Melissa Carone jej však veřejně usvědčila ze lži. Během své výpovědi, k níž se dobrovolně přihlásila, předala kongresmanům operační příručku k volebním strojům, která v kapitole 11 obsahuje návod k nastavení stroje, aby „překlápěl“ hlasy odevzdané voliči pro úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa na hlasy započítané pro kandidáta „Demokratické“ strany Joea Bidena. Podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times během svého svědectví předložila i videozáznam, který natočila ve sčítacím centrum TFC v Detroitu, v němž byly počítány korespondenční hlasy, a který dokládá, že přístroje byly připojeny k internetu. Na videu, které svědkyně natočila, je zachycen techniky firmy Dominion při zapojování sčítacího stroje do internetové sítě.

Těchto operačních příruček vytiskla firma před prezidentskými volbami desítky tisíc a byly distribuovány do všech 24 států USA, které používají hlasovací a sčítací stroje od Dominionu. Výpověď zaměstnankyně firmy učinila z generálního ředitele Dominionu žhavého kandidáta na pětiletý pobyt ve federální věznici. Lhaní pod přísahou před soudem nebo vyšetřovacím orgánem Kongresu je podle federálního Trestního zákoníku závažný zločin.“

Tak pokud jde o „žhavé kandidáty“ do věznic, možná se bude lovit v jiných vodách. Někteří jsou také zřejmě „žhavými kandidáty“ na umístění do zařízení jiného typu. Ivan David jako psychiatr o nich nejspíš slyšel.

Stejně jako na jeho facebooku, tak ani v původním článku na Nové republice nenajdeme žádné odkazy. Vzhledem k tomu, že čtenářstvo téhle dezinformační stoky zřejmě nepatří k nejbystřejší vrstvě občanů, nikdo se jich ani nedožaduje, nejspíš by to v cizáckém jazyce ani nepřelouskali.

Na facebooku se přece jen najde pár lidí, kteří si položí otázku, jež musí soudného člověka napadnout jako první. Když chystáte bezprecedentní volební podvod za použití techniky, neprozradíte se tím, že vydáte v desítkách tisíc exemplářů příručku, jak to provést, a rozešlete to po celé Americe. To ale okamurovské sektáře nijak nezaskočí. Prostě jedou dál. Ani se nedožadují oné „kapitoly 11“ o „překlápění hlasů“. Když jim tam někdo dá odkaz na manuál Dominionu, prohlásí, že pro podvod se použil jiný.

Zábavná je ale ona svědkyně, o které tam dr. David píše. Ta se skutečně proslavila sérií tvrzení o volebních podvodech v detroitském centru pro sčítání hlasů. V různých protrumpovských médiích vykládala, jak byly hlasovací lístky pro Bidena pašovány pomocí dodávek, které měly přivézt potraviny. Soudce ve Wayne County ovšem rozhodl, že její obvinění „jednoduše nejsou věrohodná“. Když vypovídala před panelem michiganské Sněmovny reprezentantů, bez důkazu hlasitě trvala na tom, že desítky tisíc hlasů byly sečteny dvakrát. Byla tak afektovaná, že ji v jednu chvíli musel brzdit i právník Trumpovy kampaně Rudolph W. Giuliani. A to je klíčová svědkyně, u které dokonce i Giuliani zdůrazňoval, že ji potkal teprve ten samý týden.

Steven Johnson, republikánský člen michiganské Sněmovny reprezentantů, zpochybnil její tvrzení, že 30 000 hlasů bylo sečteno vícekrát, protože to není zjevné z takzvaného pollbooku. Elektronický pollbook (EPB) je software, který lze před každými volbami načíst do notebooku. Software umožňuje volebním inspektorům vyhledat záznam o registraci voličů, potvrdit, že jejich registrace je správná, a přiřadit tomuto voliči hlasovací lístek, čímž se v podstatě automatizuje typický papírový proces. Po ukončení voleb software generuje zprávy pro doplnění oficiálního záznamu okrsku a soubor s historií voličů.

Na otázku, proč s takovým obviněním nepřišlo více lidí, madam Melissa tvrdí, že Trumpovi kritici zničili životy a pověst svědků, jako je ona. Dodala, že ztratila rodinu a přátele, dostávala výhrůžky a musela se přestěhovat, změnit si telefonní číslo a zrušit své účty na sociálních sítích.

„Můj život byl kvůli tomu úplně zničen,“ řekla.

Trumpovci si nevybrali z hlediska důvěryhodnosti zrovna nejlepší postavu. Veřejnost třeba baví svými výroky, že nový koronavirus (covid-19) byl vytvořen v laboratoři a financován manžely Obamovými. Také prohlásila, že se nenechá testovat na virus, přestože se dostala do úzkého kontaktu s Trumpovým advokátem Rudym Giulianim, který byl hospitalizován po pozitivním testu několik dní poté, co spolu seděli v Michiganu. Listu The Washington Post sdělila, že testům na virus „nevěří“. Prohlásila však, že se nechá testovat na doporučení nějaké protrumpovské televizní sítě, jako je Newsmax nebo One America News. „Brala bych to vážně, kdyby to přišlo od Trumpa, protože Trumpovi záleží na amerických životech.“

Pikantní je ale zvláště epizoda z jejího života, která vyšla najevo právě kvůli jejím veřejným vystoupením. Melissa Carone byla totiž v minulosti obviněna z obscénnosti prvního stupně. Později to bylo zmírněno na výtržnictví. Údajně posílala explicitní sexuální videa sebe a svého snoubence bývalé snoubencově manželce. Podle policejních záznamů, Melissa Carone ženu dva roky obtěžovala a posílala jí videa z anonymního účtu. Vyšetřovatelům se podle zprávy podařilo vystopovat e-mailový účet, ze kterého byla videa posílána. Teď ona a její snoubenec tvrdí, že to byl on, kdo ta videa posílal, a ona jen vzala vinu na sebe. Nakonec se přiznala k výtržnictví a v září dovršila dvanáctiměsíční podmínku.

„Jsem stoprocentně důvěryhodná,“ řekla Carone listu Huffington Post na adresu své kriminální minulosti. „Už jsem o tom mluvila s Trumpem a Giulianim.“ Pak to tedy upřesnila: „Mluvila jsem přímo s Giulianim, který mluvil přímo s Trumpem.“ O svém vystoupení v michiganské Sněmovně reprezentantů, kde působila poněkud podivně, pak prohlásila: „Nebyla jsem opilá. Přísahala bych, že jsem nebyla opilá. Skoro nikdy nepiju, nikdy.“

Tak když nikdy, tak nikdy. Ještě, že jsou fanoušci dr. Davida zcela při smyslech.

Jistá Nováková na jeho facebooku píše (zveřejňujeme doslovný přepis, pozn. red.):

Dominion vlastní Soros takže bude si pořád přát CDU a stálicí MERKELOVOU v Německu ,výsledky voleb zvrati, kdy bude chtít í v Evropě,Nebo měl v tom prsty í dříve .

Zvláště dobrý je ovšem jakýsi Ošmera, který to všechno odhalil:

To je uplne jak z hororu ale zapada to do sebe.predevsim mam strejdu ve Franfurktu nad Mohanem a ten to potvrzuje.toto mesto je lihni tehle pseudomarxistu nebot je tam primo umistena universita .tato rocne chrli levicaky odhodlane ke vsemu.v tomhle pripade nelze umistit firmu uz lip nez tam.prave z teto skoly pochazi i sochy stalina a lenina ktere slavnostne odkryli prave tito levicovy fanatici.nemci patri v nekterych ohledech k nejlepsim technikum sveta.neni vubec pochyb o tom ze vymysleli moznost hak ovlivnit volby pokud jim ty usa debilove umoznili pripojeni k netu.pak uz je jednoduchy do stroje vlozit cokoli.volebni system ve statech je k hovnu.u nas jde frajer s op na zakladku nebo starostovi a pak si fyzicky hodi obalku do urny.u nich si pripoji stroj k netu primo ve volebni mistnosti.to je neuveritelny

Je pravděpodobné, že tito lidé možná budou chtít jít volit a dají svůj hlas SPD Tomia Okamury. A takhle tady žijeme.

(The Washington Post, eu.detroitnews.com, dailymail.co.uk.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]