Psychiatr: vrah von Weizsäckera je nemocný

Lékaře Fritze von Weizsäckera, syna bývalého německého prezidenta, ubodal nejmenovaný útočník  ()

Na přednášce v Berlíně byl v úterý večer zabit lékař Fritz von Weizsäcker, syn bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera. Útočník napadl nožem dva lidi. Německá policie o věci informovala na Twitteru.

Syn bývalého německého prezidenta byl zavražděn.  Fritze von Weizsäckera ubodal 57letý nejmenovaný útočník z Porýní-Falce v úterý večer v Berlíně.

Vrah napadl šéfa soukromé kliniky v Berlíně během lékařské přednášky. Pachatele zadržela policie, 59letý pobodaný muž na místě zemřel.

Podle policejní mluvčí neznámý muž na Fritze von Weizsäckera zaútočil znenadání. Přednášku si přišlo poslechnout přibližně 20 lidí. Jeden z diváků – mělo se jednat o 33letého policistu, který přišel soukromě – se údajně pokusil napadeného bránit, sám však při tom utrpěl těžká zranění.

Pachatele podle policie zadrželo několik lidí z publika, kteří ho také předali policii. Té zločin odůvodnil averzí k rodině von von Weizsäckerových. Psychiatr ho po předběžném vyšetření označil za nemocného. Muž je umístěn na psychiatrické klinice. Případ vyšetřují kriminalisté z oddělení vražd, policejní technici ohledali místo činu. K incidentu došlo kolem 18:50 v soukromé klinice Schlosspark poblíž zámku Charlottenburg.

FB, Schlosspark-Klinik

Dějištěm vraždy byla Klinika Schlosspark

Fritz von Weizsäcker působil ve Freiburgu, v Bostonu a Curychu. Od roku 2005 byl vedoucím lékařem I. interny na soukromé klinice Schlosspark. Na předmětné klinice se podle informací z webových stránek konaly pravidelně přednášky pro zájemce z řad laické veřejnosti, kteří se chtěli dozvědět více o některých onemocněních, metodách jejich diagnostiky a možnostech léčby. Na úterní večer byla plánována von Weizsäckerova přednáška na téma steatózy jater.

O tom, že obětí byl skutečně syn bývalého prezidenta, na Twitteru informoval mimo jiné předseda svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Napsal, že jeho přítel Fritz von Weizsäcker, který byl nadšeným lékařem a skvělým člověkem, byl dnes večer v Berlíně ubodán. „Opět se člověk ptá, v jakém světě to žijeme,“ uvedl Lindner.

Fritz von Weizsäcker byl jedním ze čtyř dětí někdejšího primátora západního Berlína a pozdějšího šestého prezidenta Spolkové republiky Německo Richarda von Weizsäckera, který stál v čele státu v letech 1984 až 1994. Bývalý prezident zemřel v roce 2015.

Berlínská soukromá klinika Schlosspark  je situovaná poblíž zámku Charlottenburg. Podle informací z webových stránek má 340 lůžek. Kromě estetické a plastické chirurgie jsou zde také oddělení neurologie, ortopedie, interní medicíny (gastroenterologie a kardiologie) a psychiatrie.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]