Putin a Trump se setkali, co na ně prozradila řeč těla?

repro youtube

Ilustrační foto (Setkání Putina a Trumpa) | FOTO: repro youtube

Donald Trump a Vladimir Putin se spolu setkali na summitu G20. Než se ale odebrali k soukromému jednání, podali si ruce před přítomnými novináři. Ačkoli jsou oba známí svým sebevědomým vystupováním, jejich gesta působila velmi odlišně. Co na ně tedy prozradila řeč těla? Na to se podívala expertka přes body language Mary Civiellová.

1. Podání ruky

Trump i Putin dávají rádi najevo dominantní postoj. Ve chvíli, kdy se oba státníci setkávají, nabídne podání ruky jako první Donald Trump. Ačkoli jsou obě ruce v rovnocenném postavení, podle expertky je zajímavé, jakým způsobem Trump zároveň druhou rukou poplácává Putina pod loktem. „Velmi dominantní gesto,“ hodnotí Civiellová pro BBC.

2. Postoj před mítinkem

Ve chvíli, kdy oba státníci seděli vedle sebe v bílých kožených křeslech, promluvili krátce k novinářům. Podle expertky bylo jasně patrné, že se Trump cítí mnohem komfortněji nežli Putin. U ruského prezidenta je patrná nervozita či nejistota, během hovoru si hraje s prsty a opírá se oběma rukama opěradla, čímž se podle Civiellové snaží vykompenzovat svou menší velikost. Americký prezident si oproti tomu ruce neopírá a jeho prsty jsou v dominantní pozici věže.

3. Oční kontakt

Analytička se zaměřila také na oční kontakt během hovoru. Donald Trump udržuje oční kontakt se svým ruským protějškem. Několikrát se na Putina přímo podívá, zatímco Putin se po většinu času dívá do země před sebe a až na konci pohlédne nahoru směrem k Trumpovi. Podle analytičky to opět může značit nervozitu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner