Putin asi žertuje: ruský poslanec má být upřímný, čestný, nepopulistický a jít příkladem zahraničí

Vladimir Putin (Adobe Stock)

Vladimir Putin | FOTO: Adobe Stock

Ruský prezident Vladimir Putin promluvil k zákonodárcům na zasedání Rady zákonodárců Federálního shromáždění v Sankt Petěrburgu. Jak píše web Cargrad, prezident dal poslancům několik krátkých a jasných pokynů, aby byli k lidem upřímní.

Musíme uznat, že Rusové s námi mají mnoho společných vlastností. Rozhodně jim nelze upřít, že mají i specifický smysl pro humor. Jistě je rozdíl mezi vtipkováním opozice a žertíky čekistů někde na dače. Ale my jim rozumíme! Opravdu rozumíme! Také jsme někteří, co si pamatují různé dočasné pobyty východních vojsk a poradců a podobně, také vyškolení, kdy se smát a kdy se nesmát, aby to nemělo „nedozírné následky“. Jak tomu říkal Ludvík Svoboda a ten dobře věděl, jak to chodí.

FORUM 24 (archiv)

Teď tedy přišlo zábavné vystoupení vůdce Vladimira Putina (z jisté setrvačnosti nazývaného prezident). Nacionalistický web Cargrad nám sděluje:

Ruský prezident Vladimir Putin vyzval poslance, kteří se chystají jít k volbám, aby se vyvarovali populismu. Prohlásil to během svého vystoupení v Radě zákonodárců. „Zapomínáme na negativní praxi z minulých let, včetně let devadesátých. Dříve slibovali cokoli. Cokoli! Jen proto, aby získali podporu voličů,“ připomněl Putin zákonodárcům během svého projevu v Sankt Petěrburgu. 

Podle ruského prezidenta je pak výsledkem to, že se země „stále nemůže zbavit některých problémů… Slibovat nemožné znamená vytvářet očekávání, která nemají být naplněna. K oklamání lidí. Zasít nedůvěru v politický systém země. Abyste ji ovlivnili zevnitř, “ zdůraznil prezident. Putin apeloval na poslance: „Prosím, nedostávejte se do situace, v jaké byla země v 90. letech. Buďte zodpovědní k lidem, buďte čestní.“

Hlava státu také apelovala na lidovecké poslance návrhem, aby „byli soutěživí a respektovali všechny své oponenty“. „Čestně, transparentně a v přísném souladu s normami práva a politické etiky. Rusko by zde mělo jít dobrým příkladem i ostatním zemím,“ řekl ruský prezident.

Tak to je všechno. Můžete se smát. Pokud tedy nejste ruský občan nacházející se na území Ruské federace a nejste zrovna na místě, kde by vás někdo cizí mohl slyšet. My, co jsme v zahraničí a není to zahraničí momentálně zachraňované Ruskem před nějakým zlem, se můžeme veselit a radovat a čekat, až se nám dostane toho zářného příkladu. Jinak už totiž nevíme, kam se v té naší dekadenci a zaprodanosti Washingtonu a Bruselu zrovna vrtnout.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner