Putin chce ve světě rozpoutat hladomor, řekl v rozhovoru tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny

Vladimir Putin (Úřad prezidenta Ruské federace (kremlin.ru))

Vladimir Putin | FOTO: Úřad prezidenta Ruské federace (kremlin.ru)

Ruský diktátor v důsledku neúspěchů armády na bitevním poli a pod tíhou sankcí chce donutit svět k ústupkům tím, že cíleně připravuje hladomor a domnívá se, že vlny hladových migrantů odvrátí pozornost od ruské agrese k jednání o tzv. ruském míru.

„Putin si velmi přeje, aby příští rok, dva, tři nastal ve světě hladomor. Jde o to, že Ukrajina už nebude schopna dodávat tolik jídla, jako dodávala dříve. Vždyť živila obrovské množství populace na světě. Toho Putin využije,“ prohlásil v rozhovoru pro Radio Svoboda Oleksij Danilov, tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny. Podle jeho mínění se do dvou či tří let, pokud svět nezasáhne proti Rusku, musejí někde objevit „hladoví migranti“.

Proto je podle jeho názoru pro svět velice důležité, aby co nejdříve došlo k zastavení ruské agrese.

„Hladomor je jedním z Putinových plánů. Proto říkám, že by to mělo být hotové co nejdříve. Pořád dochází k ničení. To nás samozřejmě bolí, protože to jsou životy našich občanů, které tento parchant ničí. To je ničení naší infrastruktury, které Rusové dělají téměř denně,“ poznamenal Oleksij Danilov.

V rozhovoru připomněl, že podle výpočtů demografů dosáhne mezi lety 2040 až 2050 světová populace hodnoty okolo deseti miliard, které všechny bude potřeba nasytit. Podle propočtů bude nutno zvýšit světovou produkci o dalších minimálně 265 milionů tun bílkovin.

„Kde je vzít, svět neví. Čím více bude území, kde se dějí takové věci, jaké se dnes dějí u nás, tím to bude složitější,“ zdůraznil tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, podle kterého se svět Putinova Ruska stále bojí, a to je „obrovská chyba“.