Putin dětem. Šéf Kremlu nařídil vytvořit Státní filmové studio pro děti a mládež

Twitter

Vladimir Putin | FOTO: Twitter

Ruský prezident Vladimir Putin myslí s propagandou i na ty nejmenší. Zrovna zadal vládě úkol, aby vytvořila Státní filmové studio filmů pro děti a mládež. Učinil tak na zasedání Rady o provádění státní politiky v oblasti ochrany rodiny a dětí. Uvedla to na svém webu prezidentská správa.

Co z Putinova nařízení vzejde, je patrné na východoněmecké obdobě Večerníčku Sandmannovi. Tato loutka, která každého večera dětem po pohádce sypala „uspávací“ písek do očí, nebyla žádným vzorem apolitičnosti. Jak připomíná redaktor německého veřejnoprávního rozhlasu WDR, Sandmann už svými vousy připomínal generálního tajemníka Sjednocené socialistické strany Německa Waltera Ulbrichta.

archiv

Východoněmecká obdoba Večerníčku dávala dětem dobrou noc z obrněného transportéru

„Když Sjednocená arabská republika sdružující Egypt a Sýrii na přelomu 50. a 60. let pěstovala určité přátelské vztahy s NDR, Sandmanna jeho tvůrci jednoho dne posadili na velblouda a nechali ho jezdit mezi pyramidami,“ připomíná Sandmannův „životopisec“ Volker Petzold jednu z politických konotací východoněmeckého „Večerníčka“, které už po desetiletích takřka zapadly.  Následovalo mnoho dalších. Sandmann propagoval komunistickým vedením prosazovaná panelová sídliště (kde zaléval květiny) a jindy zas tento loutkový bolševik decentně připomínal existenci armády, když dětem přijel dát dobrou noc v obrněném transportéru.

Putinovi případní trojští poníci do říše dětí by měli práce nad hlavu. Mohli by se vypravovat do okupovaných území jiných států a dojímat se tam nad krásami Ruska. Na cestě by jim házeli klacky pod nohy zlí demonstranti a boule by jim ofoukávali příslušníci pořádkových jednotek OMON.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner