Putin dostal záchvat kašle a spustil vlnu spekulací. Má ruský prezident covid?

repro Youtube.com

Vladimir Putin | FOTO: repro Youtube.com

Zprávy o zdravotních problémech ruského prezidenta se poslední dobou množí. Poté, co se spekulovalo o tom, že Vladimir Putin trpí Parkinsonovou chorobou, objevila se další „zaručená zpráva“. Hlava ruského státu údajně není očkována proti koronaviru a zřejmě se tak mohla nakazit. Důkazem má být záznam videokonference, kde Putina postihl záchvat kašle.

K události došlo ve středu během rozhovoru ruského prezidenta s ministrem financí Antonem Siluanovem a několika dalšími vrcholnými činiteli. Debata se zaměřila především na téma finančních dopadů pandemie nového typu koronaviru. 

Během diskuze o covidu-19 se Vladimir Putin nečekaně rozkašlal. Právě to podle serveru amerického deníku The New York Post, citujícího East2West News, může znamenat zdravotní indispozici hlavy státu. Putin totiž údajně neabsolvoval očkování, přestože jeho země disponuje dvěma typy vakcíny.

Zprávy o Putinově možném nakažení koronavirem ovšem pro státní tiskovou agenturu TASS popřel mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Veřejnost ubezpečil, že prezident je stejně silný jako kdykoliv předtím a po záchvatu kašle je opět naprosto v pořádku.

Kreml musel tento měsíc dementovat už druhou zprávu o Putinově špatném zdraví. Na začátku listopadu totiž britský bulvární deník The Sun přišel se zprávou, že ruský prezident hodlá odstoupit z funkce, protože trpí Parkinsonovou chorobou. Peskov informaci označil za absolutní nesmysl a upokojil občany, že s prezidentem je vše v pořádku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner