Putin hrozí zbraní schopnou překonat jakoukoli protiraketovou obranu. Její slovní verzi už má

ČTK

Vladimir Putin | FOTO: ČTK

Rusko má v úmyslu vyvinout útočné systémy, které mohou překonat jakýkoli systém protiraketové obrany. Řekl to prezident Vladimir Putin, který oznámil i vývoj dalších zbraní, jaké nemají ve světě obdoby. Informoval o tom nezávislý ruský deník Komersant s odvoláním na televize Sky News a Al-Arabíja.

„Budeme pracovat na takových systémech, které samozřejmě překonají jakýkoli systém protiraketové obrany. Uděláme to, nyní je to již zřejmé, protože systémy protiraketové obrany fungují proti balistickým raketám létajícím po balistické dráze, a kromě toho jsme je mnohokrát vylepšili, vytvořili jsme také další zbraně, které nikdo jiný na světě nemá,“ pochlubil se Putin prostřednictvím své hlásné trouby RIA Novosti.

Putin ve svém aktuálním studenoválečnickém výpadu zjevně odkazoval na „kličkující“ raketu Bulava (Palcát), což je třístupňová raketa, schopná nést až 10 samostatně naváděných jaderných hlavic, každá o síle 150 kT – desetkrát víc, než měla bomba v Hirošimě.

Youtube, screenshot

Putinova velká slova o zbraních už dříve komentoval americký prezident Donald Trump, který v této souvislosti mluvil o vývoji „neuvěřitelných nových zbraní“, jejichž existenci „nikdo nemůže ani uvěřit“.

Vyvinout nezničitelnou raketu není nic snadného, nebylo by to ale poprvé, kdy ruské zbrojovky vyřešily velký problém. V září vyšlo najevo, že po utajovaném závodu společnosti „Taktické raketové výzbroje“ v ruském Koroljově chodili více než rok neznámí lidé. Problém vedení závodu vyřešilo tím, že deaktivovalo zneužívané vstupní karty vystavené na jména černých duší, a předstíralo, že se nic nestalo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner