Putin na výročí smrti Borise Němcova vyznamenal strýce možného osnovatele jeho vraždy

Ruský vůdce Vladimir Putin (reprofoto ČT)

Ruský vůdce Vladimir Putin | FOTO: reprofoto ČT

Vladimir Putin v den pátého výročí vraždy Borise Němcova vyznamenal strýce možného organizátora jeho vraždy Sulejmana Geremejeva za „mimořádné legislativní úsilí“. Dotyčný senátor za Čečensko ovšem žádný zákon za posledních pět let svého působení v Radě federace neprosadil.

Ruský prezident Vladimir Putin udělil Řád za zásluhy, medaili vlasti 2. stupně strýci člena Rady federace z Čečenské republiky Sulejmanu Geremejevovi, který byl podezřelý z organizace vraždy opozičního předáka Borise Němcova. Píše o tom ruskojazyčný web rozhlasové stanice Rádio Svoboda.

Jak uvádí oficiální vládní portál Publication Pravo, Putin ocenil Geremejeva „za velký přínos pro rozvoj parlamentarismu a aktivní legislativní činnost“. Portál Mediazona k tomu poznamenává, že podle Státní dumy dotyčný senátor za posledních pět let nepředložil parlamentu jediný návrh zákona a od roku 2009, kdy se stal členem Rady federace, předložil pouhých sedm návrhů zákonů, z nichž ale neprošel ani jeden.

Sulejman Geremejev je jedním z nejbližších spolupracovníků čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova. Je také bratrancem náměstka Státní dumy Adama Delimchanova, jehož Kadyrov označil za svého možného nástupce jako hlavy Čečenska.

Ruslan Geremejev, synovec Sulejmana Geremejeva, je také bývalým velitelem čečenského praporu „Sever“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]