Putin nařídil prodloužit délku života na 78 let

Ruský vůdce Vladimir Putin  ()

Ruský vůdce Vladimir Putin nařídil zvýšit průměrnou délku života Rusů na 78 let. Tento pokyn vydal na operativním setkání se stálými členy Ruské rady bezpečnosti v rámci schválené vyhlášky „O národních rozvojových cílech Ruska pro období do roku 2030“. 

Pokyn, o němž informovala tisková služba Kremlu, Putinovi lidé doprovodili i výčtem faktorů, které údajně umožňují prodloužit život až na sto let. Putin už minulý týden poznamenal, že délka života je měřítkem kvality vládní práce.

Ministerstvo zdravotnictví dříve zjistilo, že muži v Rusku se dožívají v průměru o deset let méně než ženy. Vedoucí oddělení Michail Muraško poznamenal, že tento trend trvá už několik let. Podle Rosstatu byla délka života Rusů 73,3 roku.

Na nelichotivém údaji se podepisuje poměrně vysoká úmrtnost obyvatel v produktivním věku v Rusku, přičemž rovnou desetinu úmrtí v zemi údajně způsobuje alkohol.

Putin svým výše popsaným nařízením připomíná severokorejského vůdce Kim Čong- una, který v srpnu před pěti lety daroval lidem čas, a to rovnou půlhodinu, o kterou jej vrátil zpět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]