Putin používá dvojníka, poznáte ho podle uší a výšky, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. | FOTO: ČTK

Spekulace o zdravotním stavu Vladimira Putina jsou častým tématem zahraničních médií. Kromě toho, že má ruský prezident trpět vážnou nemocí, podle některých zpráv dokonce používá dvojníka ve chvílích, kdy mu není dobře. Tato tvrzení nyní podpořil i ukrajinský generálmajor Budanov.

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky své podezření z využívání Putinova dvojníka naznačil v televizi „Groshi“, upozornil týdeník Newsweek. Podle Budanova je při některých vystoupeních ruského prezidenta vidět, že se v některých věcech změnil.

(Týdeník FORUM)

„Obraz, řekněme, uší je jiný. Ten je jako otisk prstu, každý člověk ho má jedinečný. Nemůže se opakovat u někoho dalšího,“ sdělil Kyrylo Budanov. Jak ovšem Newsweek upozornil, svá tvrzení nepodložil žádným relevantním důkazem.

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky se také domnívá, že Putin je vážně nemocný a používání dvojníka je jasně viditelné. Budanov si myslí, že ačkoli jsou si Putinovi dvojníci velmi podobní, lze je rozeznat. „Mají různé návyky, odlišné způsoby chování, odlišnou chůzi, někdy dokonce i různou výšku,“ říká ukrajinský generálmajor.

Dvojník měl podle Budanova vystupovat například při nedávné návštěvě ruského prezidenta v Teheránu. „Podívejte se, prosím, na okamžik Putinova výstupu z letadla,“ řekl. „Je to vůbec Putin?“ ptal se při sledování prezidentova energického výstupu z letadla. 

Jak ovšem upozorňuje deník The Sun, není to prvně, co se téma Putinových uší diskutuje. Již před čtyřmi IB Times informoval o konspirační teorii, podle které má být Putin dokonce třemi různými osobami.

()

To měl dokazovat příspěvek na twitteru, v němž uživatel English Russia prezentoval tři snímky ruského prezidenta. Na každém z nich měl trochu jiné uši. To však může souviset se stárnutím Vladimira Putina. Uši a nos se totiž přibývajícím věkem prodlužují, navíc se proslýchá, že si ruský vůdce nechal aplikovat botox, což také změní výraz tváře.

I výška se dá podle britského deníku vysvětlit jinak než použitím dvojníka. Putin údajně rád používá podpatky, aby přidal pár centimetrů ke svým 170. To může způsobit třeba i dojem, že na některých videích kulhá. Ruský prezident také dává přednost těm fotografiím, na nichž je ve společnosti jiných státníků, které jsou pořízeny vsedě. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články