Putin se probudil a zjistil, že po 20 letech jeho vlády jsou problémy. Hned to vyřeší

Vladimir Putin. (Pixabay/stux)

Vladimir Putin. | FOTO: Pixabay/stux

Vladimir Putin po dvaceti letech svého vládnutí odhalil, jaké má země zásadní problémy. Především je to chudoba, nízké příjmy mnoha rodin, nízká kvalita základní zdravotní péče a chátrající školní budovy. Už se to prý bude rychle řešit.

Zprávu o Putinově jasnozřivosti a schopnosti akce přinesla oficiální agentura TASS:

„Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že vedle skutečných úspěchů v zemi existuje značné množství nevyřešených problémů, které jsou pro lidi citlivé a které byly nastoleny během přímé linky. Podle něj jsou to především chudoba, nízké příjmy mnoha rodin, špatná kvalita základní zdravotní péče a chátrající školní budovy.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

‚Musíme zrychlit tempo změn v ekonomice, v sociální oblasti, v rozvoji našich regionů a infrastruktury, při řešení problémů životního prostředí a při realizaci digitální transformace země. A pokud je to možné, neustále zvyšovat laťku, stanovovat si ambicióznější cíle a nehledat záminky k odkládání slibů daných lidem ‚na později‘, ‚jednou‘,‘ řekl ruský vůdce při zahájení zasedání Rady pro strategický rozvoj a národní projekty.

Putin také dodal, že realizace pilotních projektů s využitím infrastrukturních úvěrů se nebude odkládat, regionální orgány by měly splnit sliby, které daly lidem.

‚Dohodli jsme se, že letos v létě začneme aktivně pracovat na pilotních projektech s využitím infrastrukturních úvěrů,‘ uvedl s tím, že doposud žádný takový projekt nebyl schválen. ‚Občané očekávají právě zrychlený a dynamický rozvoj území, kde žijí. A já bych chtěl hned říci: nebudeme to odkládat,‘ řekl prezident. Zdůraznil, že do konce roku 2023 by měl objem skutečně realizovaných úkolů přesáhnout 0,5 bilionu rublů.

Politik dodal, že pro lidi to znamená, že v jejich regionech a městech by měly být v příštích dvou letech vybudovány silnice, inženýrské sítě a další důležitá infrastruktura, přičemž některá zařízení by měla být uvedena do provozu nebo ve vysokém stupni dokončení. ‚Žádám vedoucí krajů, aby tuto problematiku vzali pod stálou osobní kontrolu a více spolupracovali s vládou,‘ nařídil.“

Tolik TASS.

Je hezké, že po dvaceti letech, kdy zemi řídil jako premiér a prezident, už se Putin dostal k odhalení toho, co zemi tíží, a už se připravují „pilotní projekty“. Ve vyhlašování toho, jak bude lépe, má ostatně za celé ty roky dlouhou praxi. Těžko se mu ale bude něco zlepšovat, když celý ekonomický model země je založen na prodeji toho, co se vytěží ze země a prodá do zahraničí. Zájem sice zatím ještě je, ale ceny klesly, takže není jasné, z čeho se všechny ty projekty na zlepšování života budou platit. Zvlášť když je ještě třeba vyvíjet všechny ty „zázračné zbraně“, které mají děsit Západ. Pod zprávou TASSu už to Rusové ironicky komentují:

Problémy? Nevyřešené?! V Rusku?!? O čem to mluví?

O konečném řešení ruské otázky?

Až dosud žil v temnotě. Myslel si, že je tu blahobyt. Ukázalo se, že něco ještě není zcela vyřešeno.

Zvolili jsme si skvělého prezidenta! Bez váhání se pustil do práce! Nastínil problémy, stanovil cíle, způsoby řešení, termíny… a to vše se zájmem o lidi! Na první pohled je vidět, že je do tématu ponořený!

Není 21 let dost? Měli bychom mu dát více času?

Než se budeme smát Putinovi a jeho stále ještě dost oddanému stádečku nábožně věřících stoupenců, je dobré si uvědomit, že tento mechanismus funguje leckde jinde taky. Neudělá se nic, rozklad pokračuje, ale hlavně je třeba nahlas volat, že „už bude líp“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]