Putin se údajně setkal s matkami padlých vojáků, jenže to byl zase kompars. Lžou pořád

Vladimir Putin (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Vladimir Putin | FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Vladimir Putin se s lidmi setkává nerad. Dlouhým stolem ponižuje nejen zahraniční návštěvy, ale i své nejbližší spolupracovníky. Kdykoli se prý setká s lidmi, je v tom něco divného. Jako na jeho setkání s matkami padlých vojáků.

Bylo jasné, jaké matky se na schůzku určitě nedostanou. Ty, kterým skutečně někdo padl, nebo ty, jejichž syn či manžel je už dlouho „nezvěstný“, a nikdo jim není schopen podat žádnou zprávu. Mohly by být třeba nějak nepříjemné. Mateřské pudy se sice povedlo v Rusku dost potlačit, ale nelze vyloučit, že by se mohly nečekaně probudit tváří v tvář botoxovému výrazu vrchního velitele.

Fotografie a video ze setkání s „matkami“ byly vůbec pozoruhodné. Na veřejnost se dostalo jen to, co říkal Putin, jinak nic. Putin ženám sdělil, jak je to těžké, ale že takové věci se za války dějí, že obsazenost vojenských nemocnic je „jen“ 38 procent a že při dopravních nehodách taky zahyne hodně lidí.

To je zajímavé jen tím, jak nízká je Putinova sociální inteligence, pokud to byl skutečně Putin. Ta je nízká i v případě, kdyby to byl dvojník, protože ty žvásty mu někdo musel schválit. V každém případě se nezdá, že by všechny přítomné byly skutečné matky padlých, protože jde o tváře, které se objeví vedle Putina jednou jako zbožné ženy, pak jako letušky a teď jako truchlící pozůstalé.

Na celou frašku upozornil u nás na twitteru Andrej Poleščuk. Tak tady máme jeden snímek:

 

Pak pro srovnání další:

A ještě jednou, ať to máme komplet:

Nemusíme k tomu nic dodávat, že ne? Pro fanoušky Ruska ale přece jen, protože ti to potřebují polopaticky jako v první třídě. I kolem padlých se vedení Ruska chová jako podvodník. Je jim úplně jedno, že všechno praskne, propaganda slouží pro oblbování místních. Kdo na to neskočí, musí mlčet, jinak narukuje nebo se ocitne v lágru.

Tak až zas bude Moskva činit nějaké „mírové návrhy“, vzpomeňme si na tyhle fotografie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články