Putin v obavě o svůj život dorazil na pohřeb Žirinovského s jaderným kufříkem

Vladimir Putin (ČTK)

Vladimir Putin | FOTO: ČTK

Pohřeb nacionalistického politika Vladimira Žirinovského provázela přísná bezpečnostní opatření. Obzvlášť návštěva ruského prezidenta se stala velmi dramatickým okamžikem. Vladimir Putin měl totiž v moskevské katedrále s sebou kufřík potřebný k jadernému útoku.

Jak informuje deník The Independent, Putina doprovázel muž v tmavém obleku, který měl u sebe kufřík s kódy potřebnými k povolení jaderného útoku na dálku. Stejnou informaci přinesl i deník The Mirror. Podle jeho zpráv by měl být oním mužem nesoucím zavazadlo jeden z ruských vysokých vojenských důstojníků.

Při návštěvě Vladimira Putina byla katedrála Krista Spasitele v Moskvě vyklizena, ani u rakve nemohly zůstat stráže, které do té doby hlídaly ostatky Žirinovského. Podle informací britského deníku se pravděpodobně jednalo o důsledek Putinova strachu o život. Ruská hlava státu se totiž podle mnoha zdrojů bojí, že na ni bude spáchán atentát.

“Kvůli Vladimiru Putinovi byla síň, kde se lidé loučili s Žirinovským, zcela vyprázdněna. Museli odejít dokonce i příbuzní zesnulého,” informoval telegramový kanál VCHK-OGPU.

Putin dokonce nevěří ani svým nejbližším spolupracovníkům a komunikuje pouze s velmi úzkou skupinou lidí, mezi něž patří například ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

(Profimedia)

Spekulace se také šíří kolem údajné Putinovy hysterické obavy z nakažení covidem. Pokud jsou totiž zprávy o rakovině ruského prezidenta pravdivé, je jeho strach z koronaviru pochopitelný. Právě několikaměsíční izolace, kterou má hlava státu za sebou, však má mít podíl na tom, že se Putin rozhodl zaútočit na Ukrajinu.

Agrese na území demokratického státu se však ruskému prezidentovi vymkla z rukou a nyní stojí proti silnému tlaku Spojených států, Velké Británie i států Evropské unie. To v Putinovi vzbudilo ještě větší strach o život, a proto se v současnosti podle informací zdrojů z Kremlu chová paranoidně. S tím může souviset i „jaderný kufřík“, který má ruský prezident stále poblíž sebe. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]mail.com

Související články