Putin v současnosti vykazuje známky psychózy, paranoie a poruchy osobnosti, tvrdí odborníci

Ruský prezident Vladimir Putin (ČTK/ABACA/AA/ABACA)

Ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Zdravotní stav ruského prezidenta Vladimira Putina je již delší dobu tématem, k němuž se vyjadřují mnozí experti. Hodně se hovoří o jeho izolaci v době pandemie covidu i o možné rakovině, kterou by údajně mohl trpět. Nejčastěji se ovšem diskutuje o Putinově psychickém stavu. 

Jak píše britský deník The Mirror, doba, kterou strávil Putin v izolaci od začátku pandemie, neprospívá jeho zdraví. Ruský prezident je údajně paranoidní, používá dvojníka a jídlo, které dostává, musí nejprve otestovat jeho ochranka, aby nebylo otrávené.

()

 

Právě izolace od okolního světa je podle psychoterapeuta Noela McDermotta důvodem, proč se u Putina objevily „příznaky psychózy a poruchy osobnosti“. Dlouhodobé stranění se ostatních lidí může způsobit nevratné poškození a mohlo být i důvodem, proč došlo k útoku na Ukrajinu, myslí si McDermott.

„Jeho chování je naprosto asociální a ukazuje na někoho, kdo má buď poruchu osobnosti, nebo se extrémně bojí a je paranoidní,“ říká psychoterapeut. Vysvětlil také, že izolace je velmi škodlivá, což dokazují tresty ve vězení, kde se na „samotku“ dostávají ti nejproblematičtější vězni. 

Obdobně o Putinově psychickém zdraví již v minulosti hovořila Taťjana Stanovajová z politicko-analytické společnosti R.Politik. „V posledních dvou letech se hodně uzavřel do sebe. Vzdálil se od byrokratické mašinérie, od establishmentu, od elity,“ vysvětluje Stanovajová. „Tráví hodně času o samotě a dusí se ve vlastních obavách a myšlenkách,“ dodává.

Profesor Valerij Solovjov je dokonce přesvědčen, že ruský prezident letos skončí v politice. Podle jaderného vědce, který dlouhodobě tvrdí, že Vladimir Putin trpí rakovinou, se prezident uchýlil do obrovského jaderného bunkru. Jeho strach z nepřátel je totiž údajně nepřekonatelný.

„Neřekl jsem, že ukončí svou pozemskou existenci, to jsou různé věci,“ řekl Solovjov. „Řekl jsem, že nebude v politice do konce roku 2022, a v tomto ohledu se nic nezměnilo,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]