Putin vyznamenal kolegu z KGB. Milionář bude mít zadarmo i falešné zuby

Twitter.

Sergej Čeremezov. | FOTO: Twitter.

Majitel bytu za 5 miliard rublů Sergej Čemezov byl Putinem obdařen vyznamenáním Hrdina Ruska. Teď může zadarmo používat veřejnou dopravu. Aspoň zadarmo dojede do své luxusní dači s fontánami.

Prezident V. V. Putin vyznamenání udělil svému dávnému kolegovi z KGB a nyní hlavě korporace Rostex. Zřejmě s ohledem na jistě bytostnou skromnost laureáta bylo vyznamenání uděleno tajně. Na internetových stránkách Kremlu o tom zmínka není. Někteří z kremelských činovníků ale informace potvrdili pro ruský web Vedomosti. Pocty se mu dostalo před několika týdny a byla zdůvodněna jeho přínosem pro rozvoj vojensko-průmyslového komplexu a zvýšení obranyschopnosti země. Informace uvádí na Twitteru Fond proti korupci ruského opozičního aktivisty Alexeje Navalného.

Hrdinové Ruska dostávají Zlatou hvězdu a požívají právo mít bronzovou bustu, zmiňují Vedomosti. Mohla by se tak objevit ve městě Čeremchovo v Irkutské oblasti. Kromě toho má nárok na bezplatné lékařské služby, zubní protézy a neplatí za jízdné v městské a příměstské dopravě.

Navalného fond s netrpělivostí očekává objevení se Čemezova v tramvaji do Akulinina, kde má dotyčný skromnou daču za 400 milionů rublů (tj. v přepočtu asi 140 milionů korun, má šest hektarů, fontány, 1600 čtverečných metrů s rytířským sálem, kde je trůn.)

Navalného fond Boje proti korupci zjistil, že Čemezov má také byt za pět miliard rublů s výhledem na Kreml. Zabírá dvě poschodí na elitním hotelem Four Seasons, který stojí na Manéžném náměstí v Moskvě.

Čemezov si to jistě zaslouží, protože Putinovi pomáhá, v čem jen může, a práci pro vlast je třeba odměnit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner