Putin zemře velmi rychle. Nové ukrajinské ofenzivy se však ještě dožije, prohlásil Kyrylo Budanov

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov (Ministerstvo obrany Ukrajiny / se souhlasem)

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov | FOTO: Ministerstvo obrany Ukrajiny / se souhlasem

Šéf Hlavního zpravodajského oddělení ministerstva obrany Ukrajiny Kyrilo Budanov v rozhovoru pro ABC News řekl, že Vladimir Putin má rakovinu a zemře velmi rychle, ale nové velké ukrajinské ofenzivy se na jaře ještě dožije.

„Putin je dlouhodobě nemocný, určitě má rakovinu. Myslím, že zemře velmi rychle. Doufám, že velmi brzy,“ prohlásil Budanov, který na otázku, odkud tuto informaci má, odpověděl: „Prostě to víme. Od lidí, ze zdrojů.“

Vladimir Putin  (AdobeStock)

Ukrajinská rozvědka SBU podle něj získala informace o Putinově zdraví od zdrojů z jeho blízkého okolí.

Šéf ukrajinské rozvědky věří, že ruský diktátor zemře až ve chvíli, kdy bude jasné, že Rusko s Ukrajinou prohraje. „Tato válka musí skončit dříve, než zemře. Vyhrajeme ji v roce 2023,“ sebevědomě oznámil Budanov, podle kterého po Putinově smrti dojde v Rusku ke změně moci. „Neměli bychom se bát její proměny, protože bude přínosem pro celý svět,“ domnívá se šéf ukrajinské rozvědky.

Z rozhovoru rovněž vyplynulo, že Ukrajina chystá velkou jarní ofenzivu. Nejprudší a nejsilnější boje by měly propuknout v březnu. „Toto bude osvobození území a konečná porážka Ruské federace na celém území Ukrajiny, od Krymu až po Donbas,“ řekl Budanov, který zároveň bez jakéhokoliv bližšího určení nevyloučil další údery na území Ruska. „Útoky se budou odehrávat hlouběji a hlouběji uvnitř Ruské federace,“ poznamenal, ale upozornil, že o tom, kdo tyto údery provede, se bude moci mluvit až po konci války.

Rusko už není vojenskou hrozbou pro svět, je to jen pohádka,“ poznamenal k úrovni ruských jednotek.  Cílem ukrajinského vedení je podle jeho názoru návrat k hranicím z roku 1991, které uznávají všechny subjekty mezinárodního práva. „A my těchto hranic dosáhneme,“ zdůraznil šéf SBU.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články