Putinova Hitlerjugend vymývá dětem mozky

Eric Drooker

Protože se v invazi na Ukrajinu ruské ztráty neustále zvyšují, uvažuje prý ministerstvo obrany o zapojení členů Junarmije, dětské polovojenské organizace, ne nepodobné nacistické Hitlerjugend.   

Rozkaz o možném zapojení osmnáctiletých, či dokonce sedmnáctiletých členů „mladé armády“, tedy Všeruského vojensko-vlasteneckého společenského hnutí Junarmija, do války na Ukrajině měl před několika dny podepsat ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Nejdříve však musí být předložen návrh na způsob výcviku těchto ještě dětí. Podle ukrajinských zdrojů je plněním tohoto rozkazu pověřen náčelník hlavního vojensko-politického oddělení Gennadij Židko.

Kde se Junarmija vzala?

Dobrovolné „vojensko-vlastenecké sociální hnutí“ ruských dětí a mládeže Junarmija bylo založeno v roce 2016 z iniciativy ministra obrany Sergeje Šojgua, který při jejím založení prohlásil: „Abychom přiměli mladé lidi k obraně Ruska se zbraní v ruce, musí se v dětství a dospívání probudit jejich ochota a vůle sloužit. Pro vytvoření kladného vztahu k armádě jako veřejné instituci a armádě jako profesi se stát musí na vojensko-vlastenecké práci podílet systematicky a všemi relevantními prostředky.“

Za šest let už výcvikem „k obraně Ruska se zbraní v ruce“ prošlo na milion dětí a teenagerů obojího pohlaví z území celé Ruské federace. K této organizaci se totiž může připojit jakékoli ruské dítě ve věku od 8 do 18 let. Regionální pobočky se nacházejí ve všech 85 ruských regionech.

Hlavním lákadlem pro členství jsou nejrůznější zájmové aktivity. Od možnosti seznamovat se s technickými zajímavostmi, přes hojně využívané možnosti sportování v různých odvětvích a soutěžích. Část těchto soutěží má ryze vojenský charakter. Členové se rovněž účastní táborů ve vyhlášených centrech, jakými jsou Artěk, Oceán či Smena, kde tráví čas navlečeni do vojenských uniforem a po večerech jsou školeni v tom, jak celý svět Rusku ubližuje a jejich vlast je v permanentním ohrožení. Potom není divu, že většina Rusů schvaluje současnou agresi vůči Ukrajině, kterou kvůli indoktrinaci a propagandě považuje za pouhou líheň nacistů, fašistů či banderovců.

<p…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články