Putinova milenka podporuje válku. Ruská média jsou zbraň silná jako kalašnikov, hlásá

Vladimir Putin a Alina Kabajevova v roce 2005. (commons.wikimedia.org/CC BY-SA 4.0/Kremlin.ru)

Vladimir Putin a Alina Kabajevova v roce 2005. | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY-SA 4.0/Kremlin.ru

Ruská propaganda pracuje velmi efektivně zejména proto, že jsou do ní zapojena i státní média. Není výjimkou, že kanál Rossija 1 vyzývá Vladimira Putina k použití jaderných zbraní na Ukrajině, státní tisková agentura zase vydává dezinformace, které mají ruskou veřejnost přesvědčit o nutnosti války s „bratrskou“ zemí. Tento mediální přístup podporuje i milenka ruského prezidenta Alina Kabajevová.

Olympijská vítězka v moderní gymnastice dokonce ruskou propagandu přirovnala k samopalu kalašnikov. Stalo se tak na slavnostním večeru k příležitosti patnáctých narozenin Národní mediální skupiny. Ve videu, které bylo na této akci pořízeno, údajná matka čtyř Putinových dětí jasně zdůraznila, jak důležitá je v dnešní situaci propaganda.

(FORUM 24)

„Přejme úspěch každému z nás a nám všem dohromady,“ řekla Kabajevová, která stojí v čele Národní mediální skupiny. „Naši lidé tento úspěch potřebují. Protože informace pracují jako bojová zbraň a ruská média si svým významem v ničem nezadají se samopalem kalašnikov,“ dodala. O tom, že většina médií v zemi, kde vládne její „partner“, je zmanipulovaná a těm svobodným není umožněno fungovat, dokonce je jim vyhrožováno, pomlčela.

Chvála zastáncům jaderných zbraní

Kabajevová tak pochválila například i Vladimira Solovjova. Ten již několikrát vyzval Putina, aby použil taktické rakety, a západní země označil za přímé účastníky války. Po Velké Británii zacílil kvůli tankům Leopard 2, mířícím na Ukrajinu, na Německo. „Je čas vyslat jasný a rozhodný signál, že Německo nyní považujeme za přímého účastníka konfliktu, což oživuje vzpomínky na 2. světovou válku,“ řekl ve vysílání Rossija 1.

„Zapojení německých tanků bude rozhodně znamenat, že považujeme německé území, vojenské základny a další objekty za legitimní cíle,“ sdělil Solovjov. „NATO chce bojovat tímto lstivým způsobem a předstírat, že nebojuje. Německý ministr obrany Boris Pistorius se zapíše do dějin jako imbecil, který vedl k tomu, že se Německo stalo zónou přímého ničení,“ pokračoval moderátor. „Německý lid se dozví, jaké nové nacistické vůdce si vychoval a přivedl k moci,“ dodal.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Potlesk od špionky i mluvčího Kremlu

Bývalé gymnastce aplaudoval v hledišti například mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, Anna Chapmanová, špionka, která byla v roce 2010 vyhoštěna z USA a zbavena britského pasu poté, co byla odhalena jako Putinův agent zahraniční rozvědky, či propagandista a mediální manažer Dmitrij Kiseljov. Ten prohlásil, že by Rusko mělo s využitím podvodního dronu Poseidon ponořit Velkou Británii do mořských hlubin.

„Výbuch tohoto termonukleárního torpéda v blízkosti britských břehů vyvolá obrovskou vlnu tsunami vysokou až 500 metrů. Tato přílivová vlna přinese také extrémně vysoké dávky radiace,“ řekl Kiseljov. „Proto, když se přežene přes Británii, promění to, co z ní zbyde, v radioaktivní poušť,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články