Putinova mocenská a zločinecká klika zakazuje ze všech sil

Ilustrační foto (Pixabay/Wikilmages)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/Wikilmages

Zdá se, že putinovský režim má pocit, že mu teče do bot, protože je stále nervóznější. Zařídit spokojenost občanů neumí, zpráv o jeho zkorumpovanosti se na veřejnost dostalo už skutečně mnoho a okázalého vlasteneckého třeštění se nikdo nenají.

Teď Putinova klika najela na skutečně stachanovské tempo represí. Pouští se do zakazování, zatýkání a  vyhrožování.

FORUM 24 (archiv)

Agentura TASS v pátek napsala: Rosfinmonitoring zařadil Navalného štáby na seznam organizací zapojených do teroristických a extremistických aktivit, jak vyplývá z informací na webových stránkách agentury. Tato organizace byla na příslušný seznam přidána 30. dubna.

Ve čtvrtek se u moskevského městského soudu konalo jednání o požadavku prokuratury uznat FBK (Fond boje proti korupci, uznaný jako nevládní organizace zahraniční agent), FZPG (Fond ochrany občanských práv, uznaný jako nevládní organizace zahraniční agent) a Navalného štáby za extremistické organizace. Slyšení ve věci samé se bude konat 17. května. Generální prokuratura se domnívá, že tyto organizace se podílejí na vytváření podmínek pro destabilizaci společenské a sociálně-politické situace; skutečným cílem jejich činnosti je vytvořit podmínky pro změnu základů ústavního pořádku, včetně využití scénáře barevné revoluce. Kromě toho se prokuratura domnívá, že tyto struktury vykonávají na území Ruské federace činnost zahraničních a mezinárodních organizací, ve vztahu k nimž bylo přijato rozhodnutí o uznání jejich činnosti za nežádoucí.

Nadace na ochranu práv občanů byla založena jako nezisková organizace v květnu 2019 příznivci Alexeje Navalného. FBK byla do rejstříku nevládních organizací vykonávajících funkci zahraničního zástupce zapsána v říjnu 2019, zatímco FZPG v prosinci 2020.

Fantazie lidí v Kremlu není od dob Lenina a Stalina až po Putina moc velká. Problémy se řeší tak, že se zakáže o nich mluvit. Kdo neposlechne, vypadne z okna, zastřelí ho neznámí pachatelé, pošlou ho do lágru nebo do blázince. Kulisy Potěmkinovy vesnice se sice už sotva zezadu drží prohnilou výztuží, ale nevadí. Hlavně ať se všichni bojí.

A s tímhle u nás kolaboruje část politické scény. Aspoň je vidět, jak si vládnutí a život společnosti představují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner