Putinovo největší tajemství: Navalnyj zveřejnil záběry prezidentova tajného paláce

Tajné Putinovo sídlo u Černého moře. (Alexej Navalnyj/YouTube)

Tajné Putinovo sídlo u Černého moře. | FOTO: Alexej Navalnyj/YouTube

Tým spolupracovníků Alexeje Navalného dva dny po jeho zatčení zveřejnil investigativní reportáž o obrovské tajné soukromé rezidenci Vladimira Putina, nacházející se na pobřeží Černého moře.

Navalnyj, který je pokládán za nejvážnějšího Putinova soupeře na ruské politické scéně, byl zatčen hned po nedělním příletu do Moskvy z Německa, kde se zotavoval ze srpnového pokusu o otravu. Už v minulosti odhaloval případy korupce vládních úředníků například na svém YouTube kanálu, kde ho sledují 2,2 milionu lidí.

Alexej Navalnyj/YouTube

Tajné Putinovo sídlo u Černého moře

Tajnému sídlu a reportáži o něm je věnována celá webová stránka, na jejíž hlavní stránce se návštěvníci mohou dočíst: „Existuje jedno místo, kde můžete pochopit vše o Vladimiru Putinovi. Jde o nejpřísněji hlídané místo v Rusku, o stát uvnitř státu, a je to Putinovým největším tajemstvím, které chrání stovky, dokonce tisíc lidí – od neznámých hlídačů, zahradníků a stavitelů po nejbohatší a nejslavnější obyvatele Ruska. Jedno tajemství. Jedna budova. A my ji navštívíme, píše se na webu.

Navalnyj v úvodu reportáže vysvětluje, že kromě odhalení tajného sídla je jejím cílem také vytvoření portrétu Putina a vysvětlení, jak se z „obyčejného sovětského důstojníka stal šílenec posedlý penězi a luxusem.

Reportáž ukazuje záběry na sídlo s rozlohou 17 691 m², jehož součástí je přístav pro jachty, tři heliporty a koncertní sál. Informace o stavbě se poprvé objevily už před osmi lety. Dělníci z ní však doposud neodešli, Navalnyj jako důvod pokračujících stavebních prací uvádí plíseň a zanedbanou péči o budovu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]