Putinovské bábušky na videu bojují za práva Britney Spears

Ilustrační foto. (Pixabay/Couleur)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Couleur

Proslulá skupina ruských důchodců známá jako „Putinova jednotka“ vystoupila na obranu zpěvačky Britney Spears uprostřed její soudní bitvy proti „zneužívání“ opatrovnictví.

Skupinu tvoří převážně ženy, kterým se také někdy přezdívá bábušky. Jejich neohrožené výpady proti nepřátelům ruského prezidenta se často šíří po internetu jako oblíbená virální videa. Jak uvádí Themoscowtimes, tentokrát pochválily americkou popovou hvězdu za to, že „konečně vyjádřila svou touhu být člověkem, a ne otrokem“.

Britney Spears ve středu vyzvala soudce, aby ukončil to, co nazvala „zneužívajícím“ třináctiletým opatrovnictvím ze strany svého otce Jamieho Spearse. To bylo zavedeno po jejím proslulém nervovém zhroucení.

Vyhraněné proputinovské bábušky se ve svém posledním poselství postavily na stranu kampaně fanoušků „#FreeBritney“ a podmínky opatrovnictví zpěvačky označily za „strašné“ a „nemožné“.

„Všichni ze všech zemí milovali tuto zdravou a normální ženu,“ uvedla skupina na videu, které ve čtvrtek sdílel na svém kanálu na youtube krasnodarský filantrop Marat Dinajev.

„Co provedla, aby byla o všechno připravena?“ ptají se.

„Osvoboďte Britney!“ skandovaly a na konci minutového projevu přešly do angličtiny.

V dalších nedávných videích Putinova jednotka vyzvala „senilního“ amerického prezidenta Joea Bidena, aby se omluvil za to, že Putina nazval „vrahem“, rodiče, aby vyhodili „hloupé“ hračky Pop It, a uživatele, aby smazali „amorální“ aplikaci pro audio chat Clubhouse.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Kdo jsou ti senioři, kteří skupinu tvoří? Letos na jaře se za nimi vydal reportér Kavkaz Realii a toto se dozvěděl:

„Byla jsem brzy vdova, s manželem jsem žila jen 19 let. Moje dcery vyrostly, vnuk a vnučka dospívají. Doma jsem se nudila, a tak mě sem náhodou pozval kamarád. Zeptala jsem se, jestli je to v pořádku. Je to možné. A já jsem v Putinových oddílech už osm let,“ říká 63-letá Irina Grebeněvová, která za sovětských dob pracovala v dětské kavárně.

Když má vyjmenovat nějaký úspěch současného prezidenta, důchodkyně za něj považuje „absenci války“. Má však ráda ruskou armádu, zejména námořnictvo; její zesnulý manžel v něm sloužil tři roky.

„Všechny špatné věci pocházejí ze zahraničí. No, doslova všechno… Navalnyj je sám otcem. Jeho prarodiče byli ve válce a také měli těžký život. Proč je takový?… Proč nemá rád Rusko? Pokud je to pro nás špatné, pomozme Rusku společně. Ale on to nedělá. Chce jediné – ničit. Neříká, že chce stavět.“

Důchodkyně však přiznává, že Putinovo Rusko má dost problémů: dlouhé pořadníky na lékaře v nemocnicích a na klinikách, nízké mzdy a důchody, mladí lidé nemají přístup k vlastnímu bydlení. Sama Irina Borisovna dostává 12 tisíc rublů, ale za přijatelný důchod pro slušný život považuje důchod ne nižší než 25 tisíc.

„Putin s tím nemůže nic dělat. Je sám. Putin potřebuje, aby mu jeho okolí rozumělo. Jakmile se zvýší důchody, okamžitě se neúměrně zvýší ceny. Vzpomínám si, že v sovětských dobách se ceny snižovaly. Benzín je tak drahý! Taková země, tolik ropy a plynu… Ale to už nejsou státní, ale soukromé společnosti. Putin nemůže nic dělat. Je sám. Putin potřebuje kolem sebe lidi, kteří mu rozumí. Přece byste nechtěli podřízeného pokaždé bít za něco, co neudělal. Už to je ostuda, ne pro Putina, ale pro jeho podřízené,“ říká Grebeněvová.

Je to zajímavý vhled do duše některých dnešních občanů Ruska.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]