Putinův dvojník byl znovu v akci, tvrdí zdroj z Kremlu. Prozradila ho prý jeho výška a smích

Ruský prezident Vladimir Putin (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Spekulace o tom, že Vladimir Putin využívá dvojníky, aby budili dojem jeho dobrého zdravotního stavu a zájmu o občany, jsou opět na světě. Ruský prezident měl totiž podle britského bulvárního deníku Daily Mirror svého dubléra použít při setkání se studenty.

Putin se na veřejnosti v posledních týdnech objevuje minimálně. Některé zdroje tvrdí, že je to z důvodu bezpečnosti. Objevily se však i zprávy o tom, že špatně reaguje na léky, které musí užívat při léčbě rakoviny, jíž má údajně trpět.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Tento týden ovšem ruský vůdce navštívil Moskevskou státní univerzitu v rámci Dne ruských studentů. Podle telegramového účtu General SVR, ovládaného člověkem, který má prý blízko ke Kremlu, fotografie, pořízená na setkání se studenty, dokazuje mnohé. Prvotně je poukazováno na Putinovu výšku, které má být u údajného dvojníka dosaženo použitím bot s podpatky.

Podezřelý je i pozitivní výraz na tváři ruského prezidenta. Ten totiž v posledních měsících spíše prezentuje zachmuřenou tvář, na níž se skrývá nejen obava z vývoje války na Ukrajině, ale podle některých odborníků i následky nemocí, s nimiž má bojovat.

„Během veřejného setkání se studenty si mnozí všimli některých zvláštností a fyziologických rysů ‚prezidenta‘,“ sdělil telegramový kanál. „Osoba podobná Putinovi se na rozdíl od originálu vůbec nebála být v blízkosti velkého množství málo známých a zcela neznámých lidí, což pro prezidenta v posledních letech není vůbec typické,“ dodává s odkazem na „paranoiu“, kterou Putin zřejmě trpí. Od doby koronavirové pandemie se totiž ruský prezident setkává s politiky především u několik metrů dlouhého stolu. Ten má snížit riziko možného nakažení Putina covidem či jinou nemocí. I další návštěvy jsou redukovány pouze na nutný počet.

“ Na tváři pseudoputina a ve způsobu jeho chování byly pozorovány zjevné rozdíly. Levá lícní kost dubléra byla oteklá a nepřirozeně se pohybovala,“ píše General SVR s tím, že i nepřirozeně visící horní ret dokazuje, že se nejednalo o skutečného prezidenta. „Styl smíchu dubléra se také liší od Putinova,“ dodává kanál. Připomíná, že podobných akcí se Putin v současnosti účastnit nemůže, tudíž je jasné, že se jednalo o jeho dvojníka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články