Putinův fanoušek Vyvadil chce stíhat válečné zločince. To teda dost riskuje

Jiří Vyvadil (Profimedia)

Jiří Vyvadil | FOTO: Profimedia

Jiří Vyvadil, který budí dojem, že ho unesli mimozemšťané ve spojení s Roskosmosem a změnili jeho mysl, se pouští do odvážných experimentů. Teď třeba navrhuje, že by se měli stíhat váleční zločinci. To je smělý návrh a oceňujeme, že jde se svou vlastní kůží na trh.

Vyvadil, který patří do množiny velmi pozoruhodných právníků, svou lásku k současnému kremelskému vedení nijak neskrývá.

(Týdeník FORUM)

Dne 9: listopadu se ještě na svém Facebooku těšil na výsledek amerických voleb, od kterých si sliboval triumf trumpovců. „Biden a Zelenský si rozhodně nebudou moci vyskakovat. Tyhle volby by mohly být počátkem konce té šílené války Západu proti Rusku,“ jásá Vyvadil.

O den dříve tvrdil, že „Západ chce stále svět vést, a tak propadl šílenství Zelenského o totálním vítězství nad Ruskem“. „Protože USA vedly mnohaleté a fakticky neúspěšné války v Iráku či Afghánistánu, rozhodly se nyní zaplatit žoldnéřský stát Ukrajinu, aby za Západ porazilo hlavního geopolitického rebela Rusko,“ vysvětluje dění na Ukrajině pan doktor. Pak předvídá, že „Bidenova válka utrpí vážný neúspěch, protože část Američanů přestane naslouchat hlasu hlavního krysaře Bidena a odebere mu podporu pro jeho válku“. Biden podle Vyvadila „skončí tak jako Napoleon či Hitler“.

Pak ještě 14. listopadu komentuje článek ze serveru Novinky.cz s titulkem „Šéf Wagnerovy skupiny označil brutální vraždu dezertéra kladivem za spravedlivou“. Právník (!) Vyvadil k tomu lakonicky poznamenává: „No, byl to zrádce v rámci své skupiny a je válka. Tak zcela jistě z jeho úhlu pohledu měl pravdu…“ Mimosoudní “popravy” provozované soukromými ozbrojenci zřejmě nevadí.

V tomto duchu píše Vyvadil pořád. Putin podle něj nakonec zcela určitě zvítězí, likvidace energetické soustavy Ukrajiny je „nejmírnější formou války“, Zelenský si přeje válku donekonečna a USA války milují.

()

Teď k tomu všemu Jiří Vyvadil na serveru Vaše věc zveřejnil článek, kde vykládá, že si za všechno můžeme sami a je třeba potrestat viníky. „Pokud má Česká republika i celá Evropská unie či celý Západ vážné problémy, rozhodly o nich západní instituce – EU, NATO a souhlas jejich členů jde zcela na vrub jejich vedení… Evropu teprve čekají důsledky jejích sankcí dovedených do konce, které sice měly ochromit Rusko, ale terorizují především vlastní občany EU, je výsledek vojenského konfliktu zřejmý a celá EU a tím spíše její fanatická východní část, kam jsme se na místo na Západ. dostali směřuje k porážce.“

„A nastane zúčtování,“ prorokuje autor. „O politickém nikdo asi nepochybuje. Ale v české případě, kde se ujala moci xenofobní koalice, která jako by z oka vypadla 2. republice, která vstala z mrtvých a zavádí cenzuru či represi, ostrakizaci lidí s odlišným názorem a která logicky by zčásti měla být politicky degradována a zčásti i trestně stíhána.“

Stíháni mají být „progresisté“ Lipavský a Černochová za podněcování k útočné válce a bránění svobodnému projevu. Vyvadil slibuje, že na tom začne pracovat.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

S tou svobodou projevu má pan doktor trochu smůlu, protože jemu zjevně nikdo nebrání zveřejňovat naprosté šílenosti a mohlo by to pro něj mít jednou nemilé následky. Hájit zločiny proti civilistům a genocidní praktiky ruského teroristického režimu je dost za hranou. Na Ukrajině je demokraticky zvolená vláda, což se o té ruské říct nedá. Ruští vojáci vpadli na Ukrajinu a ne ukrajinští do Ruska, ruští vojáci prokazatelně vraždili a mučili Ukrajince. V ruské televizi se lehkým tónem vedou řeči o jaderném bombardování západních měst a vyzývá se k dalším útokům na civilní cíle. Popírá se ukrajinská státnost a sama existence ukrajinského národa. A Vyvadil s tím sympatizuje. Je dokonce ještě šílenější než někteří hosté ruských televizních pořadů, kteří už pochybují o současném způsobu vedení války. Český putinovec je ještě fanatičtější než ruští putinovci.

Nemůžeme ale vyloučit, že kdyby došlo na lámání chleba a Vyvadil se musel ze svých výlevů někdy zodpovídat, pokusí se to uhrát na nějakou duševní poruchu a možná s tím bude mít úspěch. Jestli ale bude trvat na tom, že je příčetný, pomohou mu snad už jen mimozemšťané, kteří ho ve spojení s Roskosmosem naprogramovali. Pokud na to budou mít kapacity, ono jejich klientů žádajících azyl na jiné planetě bude dost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články