Putinův papoušek Ivan David žárlí. Evropa posílá peníze nejen jemu, ale i Ukrajině. Ať si zvyká

Europoslanec Ivan David (SPD) (Evropská unie)

Europoslanec Ivan David (SPD) | FOTO: Evropská unie

Ivan David, dříve ČSSD, pak SPD, se minul povoláním. Měl se uchytit spíše jako zaměstnanec agentury TASS. Práce by to nebyla náročná. Pročetl by si poslední prohlášení ruského ministerstva zahraničí, podtrhal by si v projevech velkého vůdce a vrchního velitele V. V. Putina všechno, co nějak připomíná myšlenky, prošel by si sdělení ze Sputniku a pak by na základě tohoto pilného studia mohl stvořit nějaký textík.

Musíme ovšem uznat, že dělat všechnu tu práci a ještě pobírat plat europoslance není špatné. Musí se současně modlit, aby se jeho šéfovi Tomiovi Okamurovi nepovedlo nás dostat z Evropské unie, protože pak by o tuhle skvělou trafiku přišel. Aby se modlil, na to ani nemusí být moc věřící, jak ukazuje příklad patriarchy Kirilla.

(Týdeník FORUM)

Teď je ovšem doktor David vážně znepokojen, protože dekadentní Západ dává peníze také Ukrajině a hodlá v tom pokračovat. V Parlamentních listech 6. října referuje o tom, že „USA chtějí podporovat Kyjev příspěvkem ve výši 1,5 miliardy dolarů každý měsíc po celou dobu jeho konfliktu s Ruskem a naléhají na země EU, aby je následovaly“.

Protože kromě podpory Kremlu a hanobení Ukrajiny je třeba ještě rozdělit Evropu a Spojené státy, píše o tom, jak podle jednoho zdroje agentury Bloomberg „byli představitelé EU varováni, že Kongres USA bude stále více mluvit ve prospěch ‚většího sdílení zátěže‘ mezi spojenci“. Pak se v panu doktorovi probudilo sociální cítění a zvolal: „Platit budete, milí Evropané, jho bude tížit vaši šíji. A opovažte se protestovat, nebo nebude žádný plyn, ani zkapalněný. Aneb Evropa nahradila Jižní Ameriku a stala se ,zadním dvorkem‘ USA. Ovšem nelze říci, že bychom v tom byli nevinně. Pokud i nadále dopustíme, aby peníze z našich daní šly na konta Zelenského a spol., nic jiného si nezasloužíme.“

Po našich zkušenostech je vždycky lepší být zadním dvorkem USA než se cpát do zadní části Kremlu. Viktor Orbán tento model zkusil a nezdá se, že by se poslední dobou Maďarsku nějak vedlo. V podstatě tak dopadli všichni, kdo postupovali stejně. Kromě toho, že je to nemorální, je to zároveň nepříliš inteligentní. Mimořádný talent sázet na chromého koně se ale některým lidem nedá upřít.

Možná by bylo lepší, kdyby Ivan David s Tomiem Okamurou uspořádali nějakou sbírku na Rusko. Putinovi se teď zahájením idiotské války povedlo celou zemi vrátit třicet let zpátky, a to na tom stejně nebyla ani tak moc dobře. Konta Zelenského nejsou nijak zajímavá, mnohem zábavnější je čtení o kontech příslušníků putinovské kliky. Když se teď nějaký ruský generál ptá, kam zmizelo víc než milion uniforem pro vojáky, je to otázka zcela řečnická. Tam, kam zmizely peníze ukradené z rozpočtu olympiády v Soči nebo budování kosmodromu Vostočnyj.

Všechny tyhle spolky jako SPD, Trikolora, „vlastenecká“ sdružení a podobná havěť se nechovají ani trochu inteligentně. Zatímco někdejší opěvovatelé Putina v jiných zemích začínají aspoň trochu brzdit, tady bude někdo Kremlu odezírat z úst až do poslední vteřiny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články