Putinův poslanec kritizoval válku na Ukrajině, teď leží v umělém spánku. Nešťastně upadl, tvrdí dcera

Šachový velmistr a ruský poslanec Anatolij Karpov (TASR/Profimedia)

Šachový velmistr a ruský poslanec Anatolij Karpov | FOTO: TASR/Profimedia

Bývalý šachový velmistr a současný poslanec vládní stranu Jednotné Rusko Anatolij Karpov skončil v nemocnici s traumatickým poraněním mozku a zlomeninou stehenní kosti. Lékaři ho museli uvést do umělého spánku. Podle dcery Sofie upadl za záhadných okolností nedaleko Státní dumy. Informovalo o tom Rádio Svobodná Evropa

Podle ruských médií musel být jednasedmdesátiletý Karpov připojen na umělou plicní ventilaci poté, co mu lékaři diagnostikovali otok mozku a mnohočetné poranění hlavy. Jeho dcera si stojí za tím, že nešťastně upadl nedaleko dolní komory ruského parlamentu.

()

Předseda Všeruského hnutí podnikatelů však tvrdí něco jiného. Na sociální síti Telegram napsal, že Karpov byl napaden neznámou osobou a nyní je v umělém spánku. Spekulace podporuje fakt, že ruský poslanec je jedním z mála členů strany prezidenta Vladimira Putina, který si dovolil zkritizovat válku na Ukrajině.

„Přeji si, aby skončila dříve, aby přestali umírat mírumilovní lidé. Nakonec jsou mezi obětmi obyčejní lidé. Politici a generálové rozhodují a obyčejní lidé bojují a umírají,“ prohlásil o válce Karpov v březnovém rozhovoru v kazachstánské televizi.

„O vojácích a důstojnících ani nemluvím. Ne, vůbec jsem si nedokázal představit, že by Rusové a Ukrajinci šli do války. Mám na Ukrajině mnoho přátel,“ pokračoval ruský poslanec.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články