Putinův vysoký činitel chválil pakt SSSR s Hitlerem a napadl Česko

repro: RIA Novosti

Sergej Ivanov. | FOTO: repro: RIA Novosti

Kdyby měl někdo pochybnosti, co je zač dnešní putinovská oligarchická junta v Kremlu, dostal další materiál k úvaze.

„Sovětsko-německý pakt o neútočení, uzavřený v srpnu 1939, byl výsledkem domácí diplomacie, na který by měla být hrdá, protože tento dokument ochránil národní zájmy SSSR,“ uvedl předseda správní rady Ruské vojenské historické společnosti a zmocněnec prezidenta Ruské federace pro ochranu životního prostředí, ekologii a dopravu Sergej Ivanov. Citovala ho agentura RIA Novosti.

Agentura cituje jeho názor, že díky této dohodě bylo předně možné na mapě výrazně posunout západní hranici SSSR doleva a vyhnout se válce na dvou frontách – s Německem a Japonskem. „Nejdůležitější věcí jsou národní zájmy.“

Došlo i k útoku na Česko a Bulharsko: „Dějinami druhé světové války by se měli zabývat profesionální odborníci, nikoli politici, pak by nebyly žádné nové pokusy o revizi příčin a výsledků těchto událostí… „To, co se děje v Bulharsku a České republice, je přímá politizace dějin, pokus postavit příčiny a výsledky druhé světové války… „Historie by měla být ponechána historikům. Odstraňte všechno politikaření, všechny spekulativní složky a dejte příležitost objektivnímu studiu dokumentů a fakt. A pak bude vše v pořádku.“

Není přesné, že nemají politici mluvit do výkladu historie. Tak zlé to není, mluvit o ní klidně mohou. Nesmí o ní ale lhát. V Rusku dostávají přední papaláši přímo interpretační záchvaty a týká se to především poslední světové války. Tím, kdo je tam umlčován, jsou právě historici.

RIA Novosti dále na svých stránkách interpretuje „Sovětsko-německý pakt o neútočení“. Z článku nepoznáme, zda jde o parafráze dalších Ivanovových výroků, nebo se jen čtenářům vysvětluje, jak to máme chápat. Citujeme: „Obsah paktu o neútočení se nelišil od norem mezinárodního práva a smluvní praxe států přijatých pro taková urovnání. Současně s dohodou byl podepsán tajný doplňkový protokol obsahující vymezení sfér zájmů Sovětského svazu a Německa. Část pobaltských států, západní Bělorusko, západní Ukrajina a Bessarabie byly zahrnuty do zóny vlivu SSSR. Evropská hranice SSSR tak byla tlačena mnohem na západ.

Podle profesionálních vojenských historiků pakt umožnil Sovětskému svazu přestávku na přípravu na válku, posílení jeho vojenského průmyslu a zvýšení velikosti Rudé armády.
A v počátečním období druhé světové války byly německé jednotky nuceny postupovat z mnohem vzdálenějších hranic. Díky tomu se SSSR podařilo včas evakuovat řadu průmyslových podniků na východ a také mobilizovat mnoho divizí, které omezovaly armády Wehrmachtu poblíž Moskvy a Leningradu.
Odborníci navíc poukazují na to, že sovětsko-německý pakt o neútočení zabránil válce Japonska proti SSSR, protože Tokio nebylo spokojeno s rozhodnutím Berlína podepsat tento pakt, aniž by zohlednilo názory japonské strany.“

Konec citátu.

Jsou to naprosto obludné lži, ale celkem stačí jen pár jednoduchých otázek, aby se celá tato konstrukce zhroutila. Proč Ivanov nemluví o Katyňském masakru, při kterém NKVD povraždila 22 tisíc polských důstojníků a příslušníků inteligence? Ivanov neví, že Moskva Wehrmachtu poblahopřála k vítězství nad Polskem? Ivanov neví, když má tak rád fakta, že v době, kdy na Západě Británie bojovala o přežití, SSSR dodával Hitlerovi strategické suroviny?

Ivanov není jen tak nějaký zmocněnec pro dopravu. V letech 2001 až 2007 byl ministrem obrany, 2007 až 2008 prvním místopředsedou ruské vlády a od ledna 2011 do srpna 2016 působil jako vedoucí kanceláře ruského prezidenta Putina. Pokud neví, jak to s Paktem Ribbentrop – Molotov bylo, je naprostý Neználek. Jenže on to vědět musí. A dokumenty o Katyňském masakru byly zveřejněny už za prezidenta Jelcina. Takže Ivanov je bezostyšný lhář.

Takhle se vládne a myslí v současném Rusku, kterému u nás poklonkují někteří činovníci a to včetně samotného prezidenta Zemana.

Ostatně pozoruhodné je už jeho bezelstné přiznání, že když Rusko usoudí, že je pro něj výhodné, aby si posunulo hranice, tak si je posune. Co na tom kdo na Západě nechápe, holoubkové?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner