Putinův zázračný tank T-14 Armata se sériově vyrábět nebude

Tank T-14 Armata. (en.wikipedia.org)

Tank T-14 Armata. | FOTO: en.wikipedia.org

Rusko se rozhodlo nezavést sériovou výrobu tanku T-14 Armata. Sergej Chemezov, generální ředitel společnosti Rostech řekl novinářům, že obrněné vozidlo „je ve skutečnosti demonstrátorem pokročilých robotických technologií“.

„Na tomto stroji testujeme bezpilotní technologie. Používá se hlavně jako vozidlo s posádkou,“ citovala agentura Čemezova, který novináři odpověděl na otázku, zda se plánuje výroba bezpilotních vozidel.

Dříve tisková služba společnosti Uralvagonzavod oznámila úspěšné testování Armaty v bezpilotním režimu. Pozornost médií vzbudilo zjištění, že „bezpilotní“ tank bude vybaven toaletou.

Agentura uvádí, že během fóra Army-2018 podepsali zástupci ruského vojenského oddělení smlouvu s Uralvagonzavodem o nákupu 132 bojových vozidel T-14 a T-15 na platformě Armata. Čekalo se, že kontrakt bude splněn do konce roku 2021.

Americký The National Interest upozornil na článek novináře Olega Faličeva, který píše: „Tank Armata se stal rukojmím mnoha nových technologií a systémů, které do něj byly zavedeny. Zpočátku to vypadalo víc než inovativně a vyvolalo to ohromný zájem. Ukázalo se však, že stroj je neúměrně drahý.“ Také konstatoval: „Rusko, které má od sovětských dob pověst výrobce jednodušších, levnějších a trvanlivějších zařízení než Západ, zjišťuje, že inovace něco stojí.“

(Zdroj: Opentown.org.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]