Rabín Lionel Blue, kniha Pavla Šafra nebo Miroslava Němcová. Nejprodávanější knihy e-shopu FORUM

Eric Drooker

Také v březnu čtenáři deníku FORUM 24 na e-shopu FORUM hojně nakupovali dobré a zajímavé knihy. Mezi nejprodávanějšími se umístily publikace Zadní vrátka do nebe, Češi mezi pravdou a lží, Miroslava Němcová: První dáma české politiky nebo rozšířené vydání knihy V zemi babišismu a buranokracie. Chcete si je přečíst také? Objednávejte na e-shopu FORUM.

Lionel Blue: Zadní vrátka do nebe (objednávejte zde)

Autobiografie známého britského rabína (* 1930), spisovatele a proslulého tvůrce pořadů pro BBC. Se značnou dávkou anglického i židovského humoru líčí pokusy o obnovu zničeného světa tradičních náboženství, především židovství a křesťanství. To vše doplňuje jeho silná a přesně mířená sebeironie. Zadní vrátka do nebe je jedinečná kniha o spiritualitě, jaká nemá v českém prostředí obdoby. Je to osobní vyznání rabína, který hledá svou životní cestu na troskách zničeného světa židovské kultury. Dokáže psát o mystice stejně přesvědčivě jako o problémech sexuality nebo totalitního myšlení.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdou a lží (objednávejte zde)

Politický komentátor a šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr provází čtenáře českou historií a komentuje notorické mýty, stereotypy i líbivé falšování, které se od národního obrození objevuje ve výkladu českých dějin. Ve třiceti kapitolách přibližuje českou národní historii od středověku až po současnost a všímá si těch příběhů a událostí, o něž se vedou ideové spory a kulturní konflikty. Autor přitom zastává názor, že sebevědomý národ se dokáže dívat na svoji minulost pravdivě, a to v dobrém i zlém.

Johana Hovorková: Miroslava Němcová – První dáma české politiky (objednávejte zde)

Kniha nazvaná První dáma české politiky obsahuje rozhovor s bývalou předsedkyní poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou. V interview Miroslava Němcová popisuje svou životní i politickou cestu od silného zážitku z okupace Československa v roce 1968, přes boj s vážnou nemocí, která ji potkala na konci 80. let, až po založení knihkupectví ve Žďáru nad Sázavou a vstup do politiky.

Bohumil Doležal: V zemi babišismu a buranokracie, 2. rozšířené vydání (objednávejte zde)

Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje období od nástupu „Nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do tematických oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, jež se na instalaci těchto „Nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením. Po velkém úspěchu knihy přicházíme s druhým vydáním, které je doplněno texty týkajícími se zejména situace v České republice během pandemie nemoci covid-19.