Rád bych byl jediným ústavním činitelem, zasnil se Zeman u Soukupa

Miloš Zeman v Týdnu s prezidentem (repo TV Barrandov)

Miloš Zeman v Týdnu s prezidentem | FOTO: repo TV Barrandov

Prezident ve svém pořadu na TV Barrandov ukázal, že nepotřebuje znát podrobnosti o lidech a kauzách, které uráží a kritizuje. Jaromíru Soukupovi, který znovu dokazoval, jak je mu novinařina cizí, Zeman ve čtvrtečním Týdnu s prezidentem mimo jiné sdělil, že by si moc přál, aby jí do vládnutí nikdo další nemluvil.

Miloš Zeman se nechal unést v momentě, kdy nedokázal vysvětlit „moderátorovi“ své show, proč se budou na Hrad kupovat vozy BMW a Soukupovi vysvětloval, že prezident není jediným ústavním činitelem. „Byl bych ale rád, kdyby to tak bylo,“ usmál se prezident a na pár okamžiků bylo vidět, jak ho tato představa potěšila.

Jinak moc důvodů k úsměvům neměl. Majitel TV Barrandov a její elitní moderátor v jedné osobě, měl totiž neustále tendenci se s prezidentem dohadovat, nebo spíš přesvědčovat Zemana o své pravdě.

Názorově se tak Soukup s prezidentem nepotkali v tématech exekucí, které jakoby dotčeným osobám Zeman přál, odvolání minstrů v demisi, nebo u „dovozu“ lékařů z Ukrajiny. Ředitel komerční televize se tak dozvěděl, že některé jeho představy jsou naivní, na oplátku ublíženě Zemanovi vyčetl, že „šrapnel“ o jmenování Babiše premiérem před koncem referenda ČSSD nevyřkl na jeho stanici, ale na České televizi.

Mezi témata, do kterých se Jaromír Soukup v rozhovoru s prezidentem pustil byla samozřejmě i tvorba vlády, jejíž délku začal ředitel TV Barrandov poslední dobou kritizovat a ukazovat tak, že nyní je jeho politickým favoritem Tomio Okamura a předsedu hnutí ANO dočasně přesunul na druhou kolej. Zde se překvapivě ukázalo, že ačkoliv se předseda SPD tolik snaží dostat do přízně Miloše Zemana, ten ani neví, jak se jeho hnutí jmenuje a považuje ho za Stranu přímé demokracie.

Dostalo se i na zprávu ministerstva vnitra o extremismu, o níž informoval server Aktuálně.cz. Ten však „novinář“ Soukup nezdrojoval, jak je mezi slušnými žurnalisty zvykem. Nemusel se tedy stydět, když prezident hovořil o tom, že novináři jsou převážně lidé, kteří nic nedokázali. To de facto Soukup vyvrátil hned dvakrát. Poprvé, když nedokázal jmenovat zdroj informace a mluvil o „nějakém zpravodajském serveru“ a podruhé, když se vytahoval, že má největší reklamní agenturu v Čechách. Zkrátka – novinář není a něco dokázal.

Mezi tématy nakonec nechyběla ani podivná divadelní hra z Brna. V diskuzi o ní prezident předvedl, že kolikrát komentuje něco, o čem slyšel tak maximálně od svého mluvčího, který mu rovnou řekl, jaký má zastávat názor. Zeman tak zkritizoval představení, které bylo uvedenu na festivalu, tedy pouze jednou a navrhl, aby divadlu Husa na provázku byly odebrány dotace a představení se uvádělo pouze v momentě, kdy ukáže, že si samo na sebe vydělá. Prezident tak poradil, aniž by vůbec tušil, že představení slovinského divadla nemá nikdo v plánu dál uvádět.

Týden s prezidentem opět ukázal, že se nedá hovořit o seriózní politické debatě, ale jedná se spíš o estrádní vystoupení, plné nepovedených skečů.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]