Rada Jaromírovi Soukupovi na záchranu TV Barrandov: Přidejte další pořady, které budete moderovat

Nový Jaromír Soukup (Facebook)

Nový Jaromír Soukup | FOTO: Facebook

Televizi Barrandov klesá sledovanost. V první polovině letošního roku to bylo meziročně o celých 19 procent. Firma propouští zaměstnance a zrušila hlavní zpravodajskou relaci Naše zprávy.

A teď ta hlavní informace: Víte, čím bude tato televize čelit nepřízni osudu? Už jste to určitě uhodli! Je to tak. Novým pořadem generálního ředitele Jaromíra Soukupa!

Pořady moderované Soukupem tvoří totiž základ celého podzimního schématu, který televize připravuje. Celkem jich bude během týdne osm.

Člověk má chuť se hned zeptat: A není osm pořadů s Vámi za sedm dní málo, pane generální řediteli? Neměl byste mít každý den alespoň dva a nebo třeba i tři pořady, v nichž budete vystupovat?

Pan Soukup by neměl být tak skromný, jakkoli by se nám chtělo někdy poznamenat, že má být na co skromný. Ideální schéma TV Barrandov by mohlo vypadat třeba takhle:

7.00-10.00 Ranní kýbly špíny. Moderuje Jaromír Soukup.

12.00-14.00 Polední kýbly špíny. Moderuje Jaromír Soukup.

19.00-22.00 Večerní kýbly špíny. Moderuje Jaromír Soukup.

A vždy jednou za týden by k tomu ještě přibyl Týden s prezidentem. Moderuje Jaromír Soukup.

Tím by se za sedm dní mohlo vyrobit až 22 pořadů moderovaných Jaromírem Soukupem. V mezerách mezi Soukupovými pořady je možné pouštět Třicet případů majora Zemana, Ženu za pultem, Plechovou kavalérii a Okres na severu.

Tímto schématem by se daly náklady na výrobu pořadů stáhnout na absolutní minimum. Obvyklými hosty pořadů budou přirozeně Tomio Okamura a Jaroslav Faltýnek. Všichni vystupují v pořadech TV Barrandov zadarmo a rádi a klidně i opakovaně. Každý z nich tak sedmkrát za týden, takže se akorát bezvadně protočí.

To by v tom byl čert, aby se pak sledovanost TV Barrandov konečně prudce nezvedla!

Je tu ale ještě jedna otázka. Zda totiž nejsou pořady Jaromíra Soukupa pro jeho diváky přece jen moc těžké a intelektuálně náročné. Neměl by Soukup ubrat ze svých vysokých nároků na diváky a přece jen se jim více přiblížit? Provozování takové veskrze intelektuální televize je odsouzeno k menšinové pozici. Takže tu máme pro pana generálního ředitele ještě jednu radu: Obraťte se ještě více čelem k lidu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]