Radní České televize Xaver Veselý dělá politickou propagandu a neví, že máme armádu

Lubomír Xaver Veselý (YouTube)

Lubomír Xaver Veselý | FOTO: YouTube

Noví členové Rady České televize přitahují pozornost veřejnosti již řadu měsíců. Nejvíce se mluví o aktivitách paní Lipovské, která v rozporu se zákonem o České televizi vykonává funkci radní a zároveň podepisuje prohlášení politického uskupení – think-tanku Institut svobody a demokracie paní Jany Bobošíkové. Podobně je terčem značné kritiky nový šéf Rady České televize. Už jen vzhledem k jeho vizuální výraznosti kupodivu veřejnost přehlíží konání radního pana Lubomíra Veselého, známého jako Luboš Xaver Veselý. Ten si vedle svého členství v Radě veřejnoprávní televize jede ve své televizi politickou propagandu a vyřizuje si s politiky své účty – spolu s šéfredaktorem MF Dnes Jaroslavem Pleslem. Šéfredaktorem listu samozřejmě nikoliv Babišova, ale Babišem do fondu vloženého.  

Komunistickou aroganci v české politice reanimoval exsoudruh exagent Andrej Babiš poté, co jej přízeň lidu vynesla do křesla premiéra. Znovu se zavádí vymezení stranických elit. Okaté dělení národa na věrchušku, „soudruhy u koryt“, a běžného občana, co musí držet hubu a ve stoji spatném vyčkávat rozhodnutí z ústředního výboru Agrofertu (či KSČM).  V Radě České televize nyní máme krásný příklad, že zákony sice platí pro všechny občany, ale pro některé občany, kteří jsou navíc i soudruhy, zákony neplatí. Například pro nové členy Rady České televize.

Zákon o České televizi

Zákon č. 483/1991 Sb. – Zákon České národní rady o České televizi, § 6, odst.2: Poslanecká sněmovna člena Rady z funkce odvolá, b) narušil-li závažným způsobem důstojnost funkce člena Rady nebo dopustil-li se takového jednání, které zpochybňuje jeho nezávislost nebo nestrannost při výkonu funkce člena Rady.

Zhlédl jsem debatu pana Lubomíra Veselého s panem Jaroslavem Pleslem především z estetických důvodů. Tolik lidské krásy – krásy těla, ducha i díla – se málokdy vidí najednou na jedné obrazovce. Už po pěti minutách jsem však, přes nesporně vysokou estetickou hodnotu, kterou show pana Veselého přinášela, jsem začal kromě Krásna vnímat i to, co oba gentlemani říkají. A byl to koncert pro uši každého babíška. Protože pro Andreje Babiše hlavní ZLO – ODS – to dostávala ze všech stran od obou diskutujících. Pořad byl pln všeobecného zavržení ODS jako celku, jednotlivě, a Fialy a Vystrčila zvlášť. Ale veřejnoprávní radní nezapomněl poplít ani Babišovi momentálně nelibého ministra Blatného. A ODS věnoval tolik pozornosti, že se skoro zapomnělo na druhé Babišovo zlo, řekněme ZLO pohlavní: Pirátskou stranu. Ale s ODS a Fialou s Vystrčilem zvlášť si to Luboš Xaver Veselý vyřídil až veřejnoprávně!

Radní Veselý zcela zpochybnil svou nezávislost a nestrannost

Pan Plesl hovořil přesně tak, jak lze očekávat od nejlepšího novináře celého Agrofertu. Ale on mne zajímá stejně málo jako jiné produkty pana Babiše, třeba kostelecký párek. Důležité je, jaké perly sděloval divákům radní Luboš Xaver Veselý, který ze zákona nesmí zpochybnit svou nezávislost a nestrannost.

Eric Drooker

Veřejnoprávní radní: Když už mi někdo říká jak pan Fiala pořád tvrdí, že bude stoprocentně sestavovat vládu. Tak já o to méně přemýšlím nad tím, že bych mu hodil hlas.

Plesl: To je jediný důvod?

Veřejnoprávní radní: To je jeden z důvodů.

Další vstup:

Veřejnoprávní radní: Já si myslím, že premiérkou bude žena.

Plesl: Jo? A jaká žena?

Veřejnoprávní radní: Nemůžu blíž specifikovat. Protože mám tajné informace. Od ruských tajných služeb.

Plesl: Jo? Takže předpokládám, že paní Pekarová to není.

Veřejnoprávní radní: Ta to není! A mám dvě možnosti ještě.

Plesl: Nejsem si jistý, že paní Němcová se do té situace dopracuje.

Veřejnoprávní radní: Ale paní Schillerová?

Plesl: Paní Schillerová? To už je jiná hra!

Další vstup:

Veřejnoprávní radní:  Včera byl v pořadu paní Jílkové pan Kuba, to je ten z ódéesky.

Plesl: Jo, ten podle mě by měl větší šance být premiérem než pan Fiala.

Veřejnoprávní radní:  Víte, že já jsem si to taky myslel? Ale nechtěl jsem to tady vybalit.

Plesl: To vědí všichni kromě pana Fialy.

Veřejnoprávní radní: Byl tam i ministr Blatný. A byl tam pan ředitel Ludvík – z nemocnice. A musím říct, že vedle toho profesora Berana – třeba ten ministr zdravotnictví je chudej příbuznej.

Plesl: Nojo, no – není to žádná charismatická hvězda. To víme.

Veřejnoprávní radní: Bohužel. Jsem si říkal, jestli by to očkování neměl řídit někdo jinej.

Další vstup:

Naskočí fotografie z Aktuálně.cz – a na ní je senátor Vystrčil. „Zemanovi se neomluvím, svědomí mám čisté, řekl Vystrčil,“ čte Veselý titulek článku nahlas a dodá: „To je ten, co byl na Tchaj-wanu.“ Chudák pan Veselý asi soudí podle sebe, že jeho skutečně téměř nikdo nezná. Ale šéfa Senátu Vystrčila není potřeba veřejnosti představovat. I když – já vlastně nevím, kdo na ten pořad pana Veselého kouká.

Veřejnoprávní radní: Vondráčka neposlechne. To je nějakej spornej háček, ten Vystrčil?

Plesl: Já nevím. Pan Vystrčil si našel svoje jedno téma a v něm dál pokračuje, protože mu to zajistilo hvězdných patnáct minut. Já nevím, jestli to dělá dobře.

Veřejnoprávní radní: Mně je ho líto.

Plesl: Mně je ho taky trošku líto. Je to potvrzení teorie, že se člověk ve svém kariérním postupu jednou dostane o příčku výš, než na co má. A to si myslím je případ předsedy českého senátu.

Veřejnoprávní radní:V dobrém to říkám, ale on je tak nevýraznej, takovej unylej pán. A on by tak hrozně rád byl někde vidět.

Plesl: Já myslím, že nikdo ani neví, že to byl hejtman kraje Vysočina.

Veřejnoprávní radní: On byl hejtmanem? Kam tento člověk míří? Kladu si pořád otázku, co on chce.

Plesl: Já nevím, třeba si myslí, že může být prezident.

Veřejnoprávní radní: To je vlastně představitel toho křídla ODS senátního. Je to tak? Tak tomu mám rozumět? Oni jsou prej štípnutí ještě navíc.

Plesl: Takový fialista. Já bych řekl, že on s panem Fialou tvoří perfektní tandem.

Veřejnoprávní radní: A kdo je takovej typickej Kubista?

Plesl: Já si myslím, že ti ještě mlčí.

Veřejnoprávní radní: Kubisti mlčí ještě! Mazaně!

Plesl: Protože jsou chytřejší, dokážou anticipovat a čekají na svou chvíli, o níž vědí, že přijde za pár měsíců.

Veřejnoprávní radní: Oni prej… Velká část ódéesky chce za předsedu toho Kubu. Vidím, že on to chce taky, protože je všude, ve všech médiích. Vždycky mě to baví a rozumím mu. Zatímco ten profesor… a tak dále. Jak to chtějí udělat do voleb, když nemají kongresíček?

Plesl: Oni to neudělají do voleb.

Veřejnoprávní radní: Kuba je jedinej, kterej může zabránit té trojkoalici.

Plesl hovoří o svých představách o dění, které nastane v ODS.

Veřejnoprávní radní: Včera u té Jílkové Kuba: U nás v jižních Čechách… Pošlete nám do jižních Čech… Ten to jede! A dobrý!

Poté pan Plesl pana Kubu pochválí, že to dělá dobře, a ve studiu zavládne roztomilá shoda těch dvou tělesně i duchovně krásných gentlemanů. Bylo to dobrý, jako politická agitka pro lidi s nižším IQ dokonce vynikající. Pan moderátor i pan šéfredaktor, takoví moudří lidé, říkali, že ODS je fuj, a nejvíc fuj je Fiala. Pan moderátor Veselý má dokonce hned několik důvodů, proč ODS nevolit. Tak, mámo, nemůžeme toho Fialu volit taky! Vždyť se podívej, jak se s těmi svými politickými názory má pan Lubomír Veselý dobře, jak je pěknej! Tak zvolíme zaměstnavatele pana Plesla, a po jeho uzeninách budem možná také vypadat tak dobře jako pan Veselý!

Pan Veselý však tím svým propagandistickým vystoupením, kde ovlivňoval diváky ve směru svých vlastních politických preferencí, zcela zásadně porušil pravidla, kterými se musí člen Rady České televize řídit. Nedovedu si představit, že by vzhledem k tomu, co v pořadu s panem Pleslem řekl, pan Veselý dokázal jakkoliv objektivně v Radě České televize posoudit stížnost diváka, který by si stěžoval na pomluvu ODS ve veřejnoprávní televizi.

Ti lidé umírají i za vás, vy hlupáku!

Že pan Veselý, který má ze zákona být nestranný a nezaujatý, vypouští hejty na své politické nepřátele zákonu navzdory, mne nepřekvapilo. Když jsem však zaslechl jednu z vět, která z pana Veselého vypadla, dospěl jsem k závěru, že je ten člověk sprostý hlupák. Ve stopáži 9.16 pan veřejnoprávní radní Veselý (asi jako vtip či ironii) řekne: „A my ještě máme nějakou armádu?“

Dokonce i na Plesla je to moc, odpoví: „Máme skvělou armádu,“ a chvíli o tom, že máme velmi dobrou armádu, mluví.  Veřejnoprávní radní Veselý vesele zvolá: „To jsou novinky!“

Čeští vojáci, kteří zahynuli při nasazení v zahraničních misích:

podporučík i. m. Petr Šimonka                               18. 1. 1991

podporučík i. m. Václav Martínek                          13. 1. 1994

podplukovník Ing. Josef Skyba                                31. 5. 1994

četař Petr Hos                                                           21. 3. 1995

kapitán Jozef Palov                                                   25. 3. 1995

podporučík i. m. Luděk Zeman                               5. 8. 1995

podporučík i. m. Petr Valeš                                     5. 8. 1995

podplukovník i. m. Ing. Jaromír Nasavrcký           25. 10. 1998

major i. m. Ing. Rostislav Samec                             25. 10. 1998

major i. m. Bohumil Vávrů                                      25. 10. 1998

podporučík i. m. Ivan Zapadlo                                13. 7. 2001

podporučík i. m. Luděk                                            14. 9. 2002

podporučík i. m. Vlastislav Hendrich                     14. 9. 2002

podporučík i. m. Pavel Mauer                                22. 5. 2003

praporčík Ľubomír Bejdák                                       30. 7. 2006

podpraporčík i. m. Nikolaj Martynov                    3. 5. 2007

poručík i. m. Milan Štěrba                                       17. 3. 2008

praporčík i. m. Radim Vaculík                                 30. 4. 2008

poručík i. m. Robert Vyroubal                                31. 5. 2011

poručík i. m. Adrian Werner                                   9. 10. 2011

štábní praporčík i. m. David Beneš                        8. 7. 2014

štábní praporčík i. m. Ivo Klusák                            8. 7. 2014

štábní praporčík i. m. Libor Ligač                           8. 7. 2014

štábní praporčík i. m. Jan Šenkýř                           8. 7. 2014

štábní praporčík i. m. Jaroslav Lieskovan              14. 7. 2014

štábní praporčík i. m. Martin Marcin                    5. 8. 2018

štábní praporčík i. m. Kamil Beneš                        5. 8. 2018

štábní praporčík i. m. Patrik Štěpánek                  5. 8. 2018

štábní praporčík i. m. Tomáš Procházka               22.10. 2018

štábní praporčice i. m. Michaela Tichá                  12.11.2020

Je možné, že pan Veselý skutečně neví o tom, že existuje Armáda ČR a že její členové za naši vlast umírají. V tom případě by ale neměl, byť to zákon neříká výslovně, sedět v Radě České televize. Pokud totiž Veselý skutečně neví, že máme nějakou armádu, je slabomyslný. A mentálně retardovaní by v tak exponované funkci být neměli.

Anebo se těm mrtvým – těm, kteří v uniformě Armády ČR za naši zemi zemřeli – veřejnoprávní radní vysmívá? Znamenal jeho dotaz žert primitiva? „Ha ha ha, nemáme armádu, protože už jsou všichni mrtví!“ – tak to ten veřejnoprávní Otesánek myslel? Ten jedinec, který se neodváží ani položit nepříjemnou otázku hostu v televizním pořadu, si dělá legraci ze smrti žen a mužů, kteří položili za tuto zemi život? Omluvte mě, jdu blejt. Veřejnoprávně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články