Radní ČT Šarapatka: Máte slovo s Babišem bylo účelové, Jílková porušila zákon

Eric Drooker

Radní České televize Zdeněk Šarapatka již nějakou dobu kritizuje pořad Michaely Jílkové Máte slovo. Zaměřil se zejména na konkrétní díl, v němž byl přítomen ministr financí Andrej Babiš. V DVTV moderátorce Daniele Drtinové vysvětloval, co mu na Máte slovo vadí a co by se mělo změnit.

Za nejvíce problematický díl pořadu Máte slovo považuje Šarapatka ten z 28. ledna. „Byl tam fatálně porušen Kodex České televize a svým způsobem i zákon,“ vysvětlil. „Pan Andrej Babiš tam měl neomezený dvacetiminutový prostor promluvit o EET,“ myslí si radní.

Petra Štěpánová (Hana Zelená)

Šarapatkovi vadí bulvární charakter pořadu, který podle něj na veřejnoprávní televizi nepatří. „Zmíněný díl pořadu byl veden účelově,“ uvedl. „Doufám, že mě nepodezíráte, že bych byl ve službách Pražského hradu,“ oponoval argumentům, že by sám mohl být ve službách některých politiků. Vysílací rada podle něj hodnotila pořad objektivně a analyticky – z analýzy Šarapatkova kritika také vychází.

Veřejná dehonestace moderátorky podle Šarapatky z jeho strany rozhodně neproběhla. „Není možné, aby v konkrétním pořadu ve veřejnoprávní televizi byla taková disproporce nejenže v čase, ale i ve vedení toho pořadu,“ říká Šarapatka s tím, že pořad je vydáván za hlas občanů, přestože tam například chodí náměstci či ředitelé odborů jednotlivých ministerstev.

Eric Drooker

Radní odmítl, že by mu šlo o zrušení Máte slovo. „Problémem je koncepce pořadu, způsob vedení toho pořadu a problém je, že z mého pohledu byl porušen zákon,“ zopakoval. Podle Šarapatky úlohou radního, aby chránil zájmy koncesionářů.

Jílková argumentuje tím, že se radní pokouší omezovat svobodu projevu občanů, což však podle Šarapatky nedělá poprvé. „Tuto mantru přesně použila ve stejné chvíli, kdy ji někdejší ministr kultury Dostál obvinil, že jej 21. října 1989 udala státní bezpečnosti,“ zmínil radní. Šarapatka poukázal také na moderátorčin střet zájmů. „Tento pořad je poté politicky interpretován v Parlamentních listech, jejichž majitel je partner paní Jílkové,“ uvedl.

Celý pořad ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články