Radní Xaver Veselý našel svoji parketu. Šíří konspirace o České televizi

Lubomír Xaver Veselý (YouTube)

Lubomír Xaver Veselý | FOTO: YouTube

Pro demokracii to je rána, která může naplnit náměstí masovými protesty proti Velkému bratru na Kavčích horách. Že se k ní radní České televize Lubomír Veselý odhodlal po zralé úvaze a vážnost situace napřed šetrně avizoval ausgerechnet v Parlamentních listech, jistě ušetřilo šok třem a půl milionu koncesionářů.

Radní, proslulý „taktem“ a citem pro věc, se totiž v osudnou středu 22. července obrátil na předsedu Rady ČT s naléhavou žádostí o lustraci prostorové bezpečnostní kamery v jednací místnosti rady. Rozrušilo jej její stropní umístění poblíž paravánu, za nímž (sic!) už čtyři roky probíhají tajné volby vedení rady. Předsedovi Renému Kühnovi proto Veselý položil hned pět záludných otázek. Proč je volební paraván umístěn „pod kamerou“? Kam záznam z bezpečnostní kamery směřuje? Kdo k němu má přístup? Jestli je někde zaznamenáno, jak radní hlasovali? Zda v minulosti probíhala hlasování „také za dohledu Velkého bratra“? Tak konspiruje radní s ocelí v duhovkách. Pobavené výrazy okolí záhy ztvrdly: Veselý to myslí vážně.

()

A trhák je na světě. Chlápek, který v Radě České televize hlavně mlčí, našel konečně svoji parketu. Není divu. V zemi, kde předseda sněmovního Výboru pro obranu a bezpečnost za SPD fantazíruje o vražedných mikrovlnkách, lze s jedinou bezpečnostní kamerou udělat díru do světa. A Lubomír Veselý to dobře ví: jeho konspirace už obíhá v médiích, pro která je nezávislá Česká televize coby součást Evropské vysílací unie nepřítelem číslo jedna. „Česká televize kamerou na stropě šmíruje členy Rady ČT,“ mají tam pitomost za tutovku. „Utajená kamera v Radě ČT objevena: Nahrávala každé tajné hlasování?“ předhánějí se pak v titulcích provařené weby ruské propagandy. Pravda je samozřejmě nezajímá. Mají přece zdroj: radního České televize, kterého na Kavčí hory vyslali místní milci Kremlu.

Manipulace s fakty je v Radě ČT novou pracovní metodou. Vedle Hany Lipovské s její „pluralitou faktů“ a „insidera“ z Babišova holdingu Pavla Matochy si ji teď zjevně oblíbil i radní Veselý. Prostorová bezpečnostní kamera v konferenčním centru ČT, kde schůzím radních bývá přítomna veřejnost a kde se podle pamětníků v minulosti odehrály i fyzické konfrontace, je totiž součástí celého bezpečnostního systému Kavčích hor. Bez něj by tamní redakce nebyly v bezpečí před pěšáky nenávistné propagandy ruské hybridní války z řad místních kolaborantů.

Že stejné kamery chrání v areálu České televize vedle bezpečnosti zaměstnanců a rozsáhlého majetku včetně nejmodernější techniky závratných cen také v ČT hostující politiky, vědce, umělce atd., musí být přitom jasné i bakaláři z UJAK. Manipulovat v éře přísných pravidel GDPR veřejností a zpochybňovat systém násobně kontrolovaného nakládání s daty kamerových záznamů (včetně jejich předpisové likvidace) pak může jen ten, kdo nekalé praktiky sám s oblibou užívá.

Připomeňme si v této souvislosti osud záznamu neveřejného semináře vládních poslanců s vedením veřejnoprávní televize a radními na téma hospodaření ČT před rokem v říjnu. Nezákonně, respektive tajně pořízený záznam sněmovního semináře zveřejnil jako první na YouTube … Lubomír Veselý! O zveřejnění nahrávky neformálního dialogu moderátora „Xavera“ Veselého s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, natáčeného bez jejího vědomí po ukončení oficiálního rozhlasového rozhovoru právě s Veselým na Frekvenci 1, pak ani nemluvě.

Zlatý hřeb o Velkém bratru v České televizi na závěr: Už zběžným pohledem návštěvníka je jasné, že Veselého bezpečnostní kamera za plentu nevidí ani omylem. Prokázat to lehce může už pouhá školní geometrie, stejně jako sofistikovanější měření a další snímky místnosti. Veselého „kauza“ ale přesto žije dál svým životem. A o to tu šlo především. O Českou televizi a její koncesionáře určitě ne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]