Radomil Bábek: Andrej Babiš naplňuje skutkovou podstatu trestného činu šíření nenávisti

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek (archiv FORUM 24)

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek | FOTO: archiv FORUM 24

Jsem proti EET. Je to neoprávněné posilování moci státu. Měl bych řadu důvodů být pro zavedení elektronické evidence tržeb, přesto jsem zásadně proti. Nejprve, proč bych mohl být pro: Jsem příznivcem moderních technologií, jsem pro férové podnikání, nemám rád jakékoli porušování zákonů, mám rád pořádek v účtech a přehled o chodu firmy. A především, podnikám v poradenství, a moje firmy neinkasují platby v hotovosti, ani prostřednictvím platebních karet, takže EET se mne osobně netýká. Potud tedy, proč bych se EET nemusel zabývat a proč bych nemusel být proti.

Jsem však proti EET, protože:Aby byl zákon o evidenci tržeb prosazen, musel Andrej Babiš zmanipulovat veřejnost. Překrucováním skutečnosti, pomocí polopravd i lží vyvolal znovu u mnoha lidí nepřátelství proti živnostníkům a malým podnikatelům. EET nyní podporují lidé, které nijak nezasáhne, jichž se nebude týkat, a kteří o ní nic neví. Velmi často podporují EET občané, kteří to těm živnostníkům „přejí“, protože oni přece vědí, že co živnostník, to zloděj. Potřebnost EET nebyla nikdy doložena fakty a výpočty. Jen fráze a vymyšlená čísla.

Jsem proti EET zásadně, zcela a důsledně, protože: EET nepotřebujeme, protože stát má všechny prostředky pro efektivní výběr daní. EET je diskriminující, protože malí budou muset plnit všechny podmínky, zatímco velcí budou mít mírný režim.EET nenarovná, ale ještě více pokřiví podnikatelské prostředí ve prospěch korporací.EET je mrhání veřejnými prostředky.EET má vysoký korupční potenciál. EET je plošná restrikce, zavedená se stejnou logikou, jako bychom zákonem zavedli sledování kamerami do všech domácností, protože v některých dochází k domácímu násilí.

EET je logickým pokračováním setrvalého tlaku socialisticky smýšlejících politiků, velkopodnikatelů a odborářských bossů proti malému podnikání. EET je zcela zřejmým pokusem, jak omezit svobodu podnikání malých podnikatelů a živnostníků a rozdělit společnost. EET neoprávněně posiluje moc státu.

Nepodařilo se zabránit zavedení EET, ale stále můžeme (musíme) usilovat o její zrušení.

Radomil Bábek, předseda Asociace podnikatelů a manažerů, poskytl rozhovor a svůj komentář projektu Radostné Česko bez EET.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]