Radomil Bábek: Soudruhu Bohumíre Dufku, spletl jste si datum. Vítězný únor je už v propadlišti dějin

repro YouTube

Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů | FOTO: repro YouTube

Volá-li představitel zaměstnanců, v tomto případě šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek, po krachu živnostníků a malých firem, znamená to jediné. Stýská se mu po násilné kolektivizaci a době, kdy se měli proletáři všech zemí spojovat. Možná by si předtím, než začne vzpomínat na zářné zítřky, měl vzpomenout, kam jeho rodná strana a socialismus dovedly naši zemi.

Bohumír Dufek jako by pozapomněl, že OSVČ (živnostníci) a malé a střední firmy jsou největším zaměstnavatelem v ČR. Živnostníci, malé a střední firmy generují přes polovinu našeho HDP a podílejí se na více než polovině exportu. A služby, které by nechal zkrachovat, se na HDP podílejí nejméně 60 %, přičemž právě služby jsou doménou živnostníků a malých firem.

Ve všech vyspělých státech jsou to právě živnostníci a malé firmy, kdo je hybatelem ekonomického i společenského rozvoje. Právě oni jsou hlavním zdrojem nových pracovních míst. Kde se daří drobným živnostníkům, je nižší nezaměstnanost, jsou tam obecně vyšší příjmy a zvyšuje se celková životní úroveň všech občanů.

Přeje-li si tedy někdo krach živnostníků a malých firem, nemyslí to s nikým z nás ani s naší budoucností dobře. Pan Dufek jen oprášil staré heslo, které si zřejmě v minulém režimu osvojil. Na sklonku roku 2020 panu Dufkovi chci vzkázat, že socialismus odmítáme a chceme svobodně žít a svobodně podnikat. Což je něco, co on asi nemůže pochopit.

Autor je předsedou výboru Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s., které mají více než 11 000 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner