Radomil Bábek: Už nám zase vládnou bolševici, kteří nás mají za nevolníky

Demonstraci za svobodné podnikání, která proběhne již tuto sobotu na Václavském náměstí, pořádá Asociace podnikatelů a manažerů společně s iniciativou Radostné Česko bez EET. Předseda rady asociace, Radomil Bábek, prozradil v rozhovoru pro FORUM 24, proč se rozhodl shromáždění na 25. února svolat a proti čemu a komu se bude demonstrovat. Tentokrát totiž nepůjde pouze o Andreje Babiše, ale o ochranu demokracie jako takové.

Radomil Bábek je znám svým aktivním vystupováním při ochraně podnikatelů a často se nevyhne ani kritice státní moci, především ministra financí. V sobotu se však podle jeho slov bude jednat o víc. „Demonstrace bude o tom, jak se k nám chovají ti, kteří by se měli o stát starat. Je to demonstrace za svobodné podnikání, zároveň i proti EET a především proti budování socialismu v ČR,“ upozorňuje Bábek. „Nejedná se primárně o Andreje Babiše a EET, i když nemohu popřít, že tato dvě témata budou na demonstraci frekventovaná,“ přiznává předseda APM, že absence zmínek o oligarchovi v čele ministerstva financí, není možná. „Hlavním tématem je však svoboda,“ dodává.

Mimo Radomila Bábka se na pódiu objeví mnoho zajímavých řečníků. „V prvé řadě to bude Boleslav Buzek, vůdčí osobnost a zakladatel iniciativy Radostné Česko bez EET,“ říká hlavní pořadatel demonstrace. „Zároveň je to člověk, kterému chci poděkovat za spolupráci při organizování této demonstrace,“ nezapomíná Bábek zmínit Buzkovu pomoc.

Mezi dalšími nebudou na Václavském náměstí chybět například Pavel Havlíček, známý „antibabišovský“ řezník z Klatov, Luděk Šorm z Perníkové chaloupky v Pardubicích, Václav Klaus ml. za Centrum pro občanské svobody nebo Josef Stehlík, předseda Asociace soukromého zemědělství. Ze známých osobností podpoří demonstraci herečka Bára Štepánová nebo cestovatel Dan Přibáň.

Pavel Havlíček (Pavel Hofman)

Politiky prý však čekat nemáme. „Celá demonstrace se nese výhradně v občanském duchu. To znamená, že nevystupují politici a nemáme politická témata, ale vyslovujeme se jako občané,“ vysvětluje Bábek. Politická podpora však nechybí. „Oficiálně nás podpořila Strana soukromníků a Svobodní. Osobně se domnívám, jak znám lidi v TOP 09 a ODS, že jejich podporu máme také, byť ji nedeklarovali oficiální cestou,“ je přesvědčen šéf Asociace podnikatelů a manažerů.

O čem se tedy bude mluvit, kromě Babiše a EET? „Důležitým tématem bude hospodaření státu. Babiš a Sobotka zavádí více a více poplatků a berou občanům obrovskou část jejich odměny za práci,“ připomíná Radomil Bábek. „Tyto peníze potom rozdělují velkým korporacím, utrácejí je za předražené státní zakázky a nesmyslné projekty. Za budování nových a nových úřadů, nabírání nových úředníků. A to se nám občanům nelíbí, s našimi penězi mají hospodařit úplně jinak,“ dodává.

Bára Štěpánová (ČTK)

Důležité je připomenout, v jaké situaci se vlastně nyní nacházíme. „Chceme upozornit, že už zase nám vládnou bolševici a papaláši a ta vrchnost, do které se oni sami nominovali, se k nám chová jako k nevolníkům,“ varuje Radomil Bábek, jeden z organizátorů Demonstrace za svobodné podnikání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]