Řadovými místopředsedy ANO Brabec, Stropnický, Jermanová, Vokřál

Archiv F24

Místopředseda ANO Martin Stropnický se svou manželkou Veronikou Žilkovou | FOTO: Archiv F24

Místopředsedy hnutí ANO se dnes nově stali ministři životního prostředí a obrany Richard Brabec a Martin Stropnický, který tak posiluje před případnou kandidaturou na prezidenta republiky. Funkce obhájili středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a brněnský primátor Petr Vokřál. Další tři uchazeči o místopředsednické funkce na celostátním sněmu ANO neuspěli.

Už dříve sněm rozhodl, že předsedou ANO zůstane vicepremiér Andrej Babiš a prvním místopředsedou šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Sněm pokračuje volbou řadových členů předsednictva, kterých bude nově osm. Jejich počet se proti předchozím dvěma letům o jednoho zvýší, stejně jako tomu bylo u místopředsedů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner