Rajchl se snaží být ještě větší kanál než Okamura, vzkázal Kalousek. Proruského aktivistu přirovnal k Mussolinimu

Miroslav Kalousek (FORUM 24)

Miroslav Kalousek | FOTO: FORUM 24

Projev šéfa neparlamentní strany PRO Jindřicha Rajchla na sobotní proruské demonstraci má podle zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska blízko k Benitovi Mussolinimu. Řekl to v rozhovoru s Jaromírem Soukupem na Televizi Barrandov. Bývalý dlouholetý politik zároveň označil chování Rajchla za nebezpečný extremismus.

„Já jsem si pustil projev pana Rajchla, toho podivného advokáta. To má opravdu blízko k projevům Benita Mussoliniho ve třicátých letech. Myslím si, že on se i do té pozice stylizuje. To už je opravdu nebezpečný extremismus,“ prohlásil bývalý šéf TOP 09 v pořadu Hovory Kalousek Soukup.

(FORUM 24)

Podle něj však Rajchlovo uskupení nemá šanci získat více než tři procenta hlasů těch nejextrémističtějších voličů. „Ti tady byli vždy. Kdysi je oslovoval doktor Miroslav Sládek, teď je oslovuje Tomio Okamura,“ přiblížil Kalousek.

„Doktor Rajchl se teď zřejmě snaží být ještě o něco větší kanál než Tomio Okamura, aby je získal on,“ pustil se následně do proruského aktivisty. Rajchl podle Kalouska nepředkládá nespokojeným občanům žádná řešení. „On mezi ně zasévá nenávist a vztek a začíná je vyzývat k násilným akcím. To už je opravdu extremismus na samé hranici,“ varoval bývalý poslanec.

„Že to je nebezpečné pro společnost, že to je nebezpečné pro demokracii, že není možné s těmito lidmi počítat jako s účastníky demokratické diskuze a musí být jako extremisté izolováni, o tom já jsem přesvědčen,“ doplnil Kalousek s tím, že chování Rajchla neslouží ničemu jinému než kremelským zájmům. „Já si nemyslím, že si Kreml vymyslel pana Rajchla, to ne. Ale určitě ho bude podporovat, protože se mu to prostě hodí,“ uzavřel zakladatel TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články