Rakouský kancléř jede za Putinem. Cesta je ospravedlnitelná, jen pokud má jediný cíl

Karl Nehammer (ČTK)

Karl Nehammer | FOTO: ČTK

Rakouský kancléř Karl Nehammer v pondělí odcestuje do Moskvy na setkání s ruským prezidentem a válečným zločincem Vladimirem Putinem. Nehammer se k Putinovi objednal a až následně o schůzce informoval partnery v Evropě. O svých plánech ke schůzce řekl, že on na ní bude „morálně neutrální“. Rakouský kancléř ale také prohlásil, že „vše, co může přispět k ukončení války, se musí udělat“. Existuje totiž jediná věc, která může přispět ke konci války a která by současně ospravedlnila cestu Nehammera do Moskvy.

Mluvit s Putinem bylo možné v době, kdy soustředil na hranicích techniku a vojáky. Tehdy mu měl jet Nehammer říci, že západ bude stát za Ukrajinou a že jí nenechá padnout. Když už má ambice být prostředníkem a udělat něco pro mír. Teď už ne. Teď může jet do Moskvy jen s jediným cílem a plánem. Putina zlikvidovat. Není tam nic jiného k řešení.

(Týdeník FORUM)

Není možné teď o čemkoliv mluvit s Putinem. Odstavit od moci, vytlačit z Ukrajiny, porazit, postavit před soud, potrestat. To je jediné, co je možné dělat s Putinem. Ne si nesmyslně povídat o tom, co tedy bude s tou Ukrajinou a jestli by nebyl tak hodný a nestáhl své vrahy a devianty z území sousedního suverénního státu.

Putin rozhodně neukončí svoji nesmyslnou válku na základě toho, že mu kancléř neutrálního Rakouska přijede říci, že by bylo hezké kdyby nevraždil. Bude vraždit. Nehammer podniká zbytečnou cestu, kterou jen pomáhá Putinovi. Po tom, co Rusko bojkotuje každý, od automobilek po fastfoody, se sebere jeden z politiků Západu a jede na vlastní žádost do Kremlu. Ostudné.

Putin je tak daleko, že není možné řešit ukončení války diplomatickou cestou. Rusko musí prohrát a on musí skončit před soudem, minimálně. Neexistuje cesta, jakou by rakouský kancléř mohl Putina přesvědčit, aby jeho vojáci neznásilňovali děti, aby neposílali rakety na vesnice, města a vlakové zastávky. Putin je válečný zločinec. Spáchal tolik vražd a utrpení, že není možné s ním sedět za jednacím stolem. Musí skončit. A není řeč jen o funkci.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články