Rakouský kancléř Kurz bude otcem. Jsme nadšení, vzkázali s partnerkou

Sebastian Kurz (Evropská unie)

Sebastian Kurz | FOTO: Evropská unie

Rakouský kancléř Sebastian Kurz a jeho partnerka Susanne Thierová čekají přírůstek do rodiny. O tom, že se Kurz v prosinci stane otcem, informoval na svém facebookovém profilu.

„Jsme nadšení a vděční, že brzy budeme tři. Čeká nás úžasný společný úkol, na který se těšíme s velkým očekáváním. Žádám vás o pochopení, že naše životy budeme udržovat v soukromí jako dříve, ale jsem rád, že s vámi můžeme sdílet tuto brzy nepřehlédnutelnou radost,“ napsal Kurz.

Kurz byl kancléřem v letech 2017–2019 poté, co jím vedená Rakouská lidová strana vyhrála volby se ziskem 31,5 procenta hlasů. Vláda padla, v lednu 2020 se ale po dalším úspěchu stal Kurz kancléřem znovu. Již v roce 2013 se stal ministrem zahraničí. Tehdy mu bylo pouhých 27 let, a tak byl nejmladším členem rakouské vlády od založení Rakouské republiky a nejmladším šéfem diplomacie států Evropské unie.

Se Susanne Thierovou má Kurz vztah od svých osmnácti let. Jeho partnerka vystudovala obchodní akademii a pracuje na ministerstvu financí. Ona sama svůj život příliš nemedializuje a veřejných akcí se účastní pouze tehdy, když je společensky nutné, aby doprovodila svého partnera.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]