Rakovina narušila Putinovo vnímání reality, proto napadl Ukrajinu, tvrdí onkolog

Putin na přehlídce 9. května znovu prohlásil , že „všechny plány se realizují“ a „výsledku bude dosaženo“. (Kremlin.ru / CC BY 4.0)

Putin na přehlídce 9. května znovu prohlásil , že „všechny plány se realizují“ a „výsledku bude dosaženo“. | FOTO: Kremlin.ru / CC BY 4.0

Spekulace o zdraví ruského prezidenta stále sílí a mnoho odborníků přidává svůj názor i na chování hlavy státu. Podle významného onkologa, který si přál zůstat v anonymitě, je zdraví Vladimira Putina přímo spojeno s invazí na Ukrajinu. 

Jak uvedl deník The Mirror, lékař je přesvědčen, že ruská hlava státu napadla sousední zemi kvůli kognitivní poruše, související s rakovinou, kterou má podle mnoha spekulací Putin trpět.

(Týdeník FORUM)

Lidé s rakovinou podle onkologa mohou mít různé druhy problémů. Objevují se až u osmdesáti procent pacientů, kteří trpí touto vážnou nemocí. „Někteří prostě jen narážejí do věcí, jsou trochu nemotornější a zapomínají jména, místa a tváře,“ vysvětlil doktor. 

„U jiných to ale může vážně ovlivnit jiné funkce, jako je plánování budoucnosti, multitasking a přemýšlení o důsledcích svých zásadních rozhodnutí,“ dodal lékař. „Může také vést k mnohem kratšímu udržení pozornosti a ztrátě soustředění na úkoly. Projevuje se to zejména, pokud musíte řešit mnoho věcí najednou a jste v pozici s určitou odpovědností,“ podotkl.

Důkazem, že se Putin léčí, má být i jeho „opuchlý“ obličej. Ten by podle odborníka mohl ukazovat na zadržování vody, způsobené užíváním steroidů a podstupováním chemoterapií. Lékař také připomněl prezidentovo špatné soustředění. „Bojuje o udržení rovnováhy a zdá se, že ztrácí pozornost,“ říká.

Znepokojivá slova potvrzují i odborné publikace, podle nichž může chemoterapie způsobit „změnu myšlenkových procesů“, přičemž vzniknou „potíže se soustředěním nebo se zapamatováním si věcí“. Lidé údajně často popisují, že jsou v „mentální mlze“ nebo dokonce mírně odtrženi od okolního světa.

(Milan Tesař)

O stavu Vladimira Putina se hovořilo i po jeho projevu na oslavách Dne vítězství 9. května. Kromě toho, že všechny zajímalo, co ruský prezident řekne ve spojitosti s válkou na Ukrajině, důležité bylo i jeho vystupování. To totiž mohlo přiživit spekulace o Putinově zdraví. Podle odborníka na řeč těla se tak skutečně stalo.

Jedenáctiminutový projev ruské hlavy státu odhalil podle experta několik drobností, které poukazují na prezidentovy zdravotní problémy. Mike Carter prvotně upozornil na mělký dech, který u Putina při jeho projevu pozoroval.

„Takto zadržujeme dech nebo těžce dýcháme, když po fyzické nebo psychické stránce něco není v pořádku,“ vysvětlil expert na řeč těla. Dodal, že to také může znamenat, že je ruský prezident zadýchaný, což je další známka možného zdravotního problému.

Dále si Carter všiml i Putinova podivného pohupování. To si vysvětluje buď rozrušením, nebo vážnou chorobou. Konkrétně zmínil rakovinu a parkinsona, o nichž se hovoří ve spojitosti s ruskou hlavou státu nejčastěji.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]