Rakušan se pochlubil, že byl za prezidentem. O Zemanovi nepadlo ani slovo

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan (Pavel Hofman / se svolením autora)

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan | FOTO: Pavel Hofman / se svolením autora

Kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan se dnes „hlásil“ u Miloše Zemana, aby se mu představil jako potenciální člen vlády Petra Fialy. Ještě před tím ovšem stihl položit věnec na hrob našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. S fotografiemi se pochlubil na sociální síti, kde se rozpoutala diskuze o tom, zda tato návštěva v Lánech nestačila.

Předseda Starostů a nezávislých si neodpustil před audiencí u akvária s hlavou státu drobný žert. K fotografiím u hrobu TGM totiž přidal popisek: „Stavil jsem se dnes v Lánech za panem Prezidentem“. Nic víc, nic míň – a kolik to vyvolalo reakcí. Příznivci současného prezidenta se pohoršovali nad tím, co si to adept na ministra vnitra dovoluje, a nadávali, že „tohle“ se nedělá.

„Bože, to je tak hloupé a ubohé! Žádná sebereflexe, žádný cit pro realitu, zato ale falešná póza, farizejství a prázdná slova – jako obvykle,“ napsala jedna z kritiček, aniž by uvedla, co vlastně Rakušan udělal tak hrozného.

Mnohem víc lidí ovšem příspěvek na twitteru ocenilo. „Za tím stávajícím se stavovat ani nemusíte,“ radil uživatel sociální sítě. „No, tak jednání s prezidentem jsou asi na mrtvém bodě. Tenhle příspěvek je výmluvnějsi než konstatování, že v lánské rezidenci sedí pouze zakomplexovaný starý muž, který dávno pozbyl důstojnosti pro výkon prezidenta ČR,“ přidal se další. 

Na kritické vzkazy šéfovi STAN zareagovalo mnoho lidí. „Koukám, že jste tím pěkně rozhodil koblihy i uctívače Velkého alkoholika,“ napsal jeden z nich. „Máte pravdu. To v teráriu není žádný prezident…,“ zareagoval další. Padla i slova o Rakušanově možné kandidatuře v příštích prezidentských volbách či zmínky o nevhodnosti spojovat hrob s návštěvou u Miloše Zemana.

Mnoho komentujících se ovšem shodlo v jednom. Prezident s velkým P, jak Rakušan uvedl ve svém statusu na sociální síti, skutečně v Lánech odpočívá pouze na tomto místě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]