Rakušan se ptal Babiše na demonstrantku, která vyhrála soud. Ten odpověděl útoky

Předseda  STAN Vít Rakušan (ČTK)

Předseda STAN Vít Rakušan | FOTO: ČTK

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan interpeloval premiéra Andreje Babiše. Dotazoval se na demonstrantku Janu Filipovou, která nad předsedou vlády vyhrála soud. Předseda vlády tvrdil, že protestující jsou zaplacení. Rakušana zajímalo, zda se Babiš ozve proti urážkám a výhrůžkám, které na Filipovou nyní směřují. Babiš ale písemně odpověděl způsobem, který opět zpochybňuje fakt, že demonstranty nikdo neplatil.

„Chtěl bych se vás zeptat, zda sledujete média, která píší o tom, jak se teď daří paní Janě Filipové. Dámě, která prvoinstančně vyhrála soudní spor s vámi. Dámě, které se máte omluvit, odvolal jste se za to, že jste ji nařkl z toho, že je placenou demonstrantkou. Za to, že dostává peníze za to, že proti vám a vaší vládě, vaší politice protestuje,“ uvedl Rakušan s tím, že rozhodně nechce Babišovi brát právo na to, aby se proti rozsudku odvolal.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Víte, co vzkazují vaši příznivci této dámě? Takhle křivou mrchu, aby člověk pohledal. Ta ženská je normální blbka. Zasloužila by umlátit lopatou. Vážený pane premiére, nejste pouze premiérem svých voličů! V ideálním případě, ať chceme nebo nechceme, jste premiérem vlády České republiky. Člověkem, který by měl dbát na to, aby kultura a vyjadřování a mezilidské vztahy v naší společnosti byly na výši. Já vás tedy žádám o jednu jednoduchou věc. I kdybyste se neomluvil, protože je to prvoinstanční rozhodnutí, prosím vás o to, abyste na svá sociální média, která jsou hojně sledovaná, vyzval své příznivce k tomu, aby přestali vyhrožovat ženě, která je na pokraji psychického zhroucení,“ vzkázal Babišovi Rakušan.

Český premiér odmítl cokoli napsat. Ač v písemné odpovědi uvedl, že urážky odsuzuje, většina textu je věnována placení demonstrantů. Babiš píše, že „nemůže prohrát“ a že věří tvrzení poslance ANO Pavla Růžičky, který dezinformaci rozšířil. Předseda vlády argumentuje tím, že Růžička je válečný veterán.

Praha 12. září 2019Interpelace. Přímé oslovení premiéra či ministrů vlády. Čas pro politické divadlo i nasvícení…

Zveřejnil(a) Vít Rakušan dne Pondělí 14. října 2019

Babiš také píše, že Janu Filipovou nezná a že ji viděl na fotografii s předsedou poslanců TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Je tedy otázka, zda by se jí omluvil, pokud by soud prohrál pravomocně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner