Rakušan: STAN podpoří do funkce předsedy senátu Vystrčila (ODS)

archiv

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) | FOTO: archiv

Předsedou senátu zůstane s největší pravděpodobností Miloš Vystrčil (ODS). Podpoří ho do této funkce i hnutí Starostové a nezávislí, oznámil na svém facebookovém profilu jeho předseda Vít Rakušan. Senátní frakce ODS a Starostů budou mít v povolebním složení horní komory dostatek hlasů k Vystrčilovu zvolení.

Rakušan poukázal na to, že poslaneckou sněmovnu ovládá populistická většina a prezident Miloš Zeman neplní svou roli a rozděluje společnost. „Tím vším roste důležitost Senátu. Proto není namístě, v podivné a napjaté době, vést personální přetlačování o pozici předsedy. Podpoříme toho, kdo se osvědčil, podpoříme Miloše Vystrčila na funkci předsedy Senátu Parlamentu České republiky,“ napsal.

FORUM 24

Podle výsledků senátních voleb měli mít Starostové nejsilnější klub, a tím také hlavní právo nominovat kandidáta na předsedu horní komory. Z frakce ale odešli čtyři senátoři TOP 09 a přidali se ke klubu ODS, který bude pod novým názvem ODS-TOP 09 zřejmě nejpočetnější.

„Rádi jsme kolegům z TOP 09 pomohli, když neměli dostatečný počet senátorů na vytvoření vlastního klubu. Celostátní politika a nové spolupráce je dovedly do klubu ODS,“ poznamenal k přestupu Rakušan. Zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 jednají o případné koalici pro sněmovní volby v příštím roce. Starostové se domlouvají s Piráty.

Nynější místopředseda senátu Jiří Růžička, zvolený v minulosti za TOP 09 jako navrhující stranu, se podle Rakušana rozhodl setrvat v klubu Starostů. „Náš senátorský klub se pokusí dosáhnout důstojného postavení v senátu, voliči nám dali velkou důvěru,“ uvedl Rakušan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner