Rammstein v Praze vidělo 25 tisíc lidí, fanoušci byli nadšení

Rammstin v Praze (Instagram kapely)

Rammstin v Praze | FOTO: Instagram kapely

Na vyprodaném fotbalovém stadionu ve vršovickém Edenu v Praze dnes tisíce fanoušků aplaudovaly vystoupení německé kapely Rammstein. Přestože na současném turné kapela nehraje žádné nové písně, na stadion se dnes podle informací ČTK vtěsnalo 25 000 návštěvníků. Většině přítomných vůbec nevadilo, že nejmladší skladba Ich tu dir weh pochází z osm let starého alba Liebe ist für alle da.

Druhý koncert se na stejném místě koná v pondělí. V roli předkapely opět vystoupí Kurtizány z 25. avenue. Po událostech v Manchesteru, kde v pondělí po teroristickém útok po vystoupení zpěvačky Ariany Grandeové zemřelo 22 lidí, koncerty provázejí zvýšená bezpečnostní opatření.

Kapela v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, podle očekávání bavila nejen hlasitou hudbou, ale také pyrotechnickými a světelnými efekty. Ty vyzněly především ve druhé polovině koncertu, když se setmělo.

Obecenstvo se hlasitě domáhalo příchodu svých oblíbenců už dlouhé minuty před začátkem show. Když za zvuků sirény spadla černá opona a k nebi vyletěly červené rachejtle, vypuklo nadšení. Skupina ho ještě podpořila první písní, hitem Ramm 4, jehož refrén Ja! Nein! Rammstein si s chutí zakřičela velká část přítomných.

Zpěvák Lindemann, který během energického vystoupení několikrát vyměnil kostým, je známý jako autor kontroverzních textů. V Praze například zazněla skladba Hallelujah pojednávající o zneužívání a incestu nebo Ich tu dir weh, jejímž tématem je sadomasochismus. Velký aplaus vyvolala píseň Feuer frei! z filmu xXx. Videoklip k ní se skládá se záběrů z živého vystoupení skupiny a prostřihů z filmu a byl natočen v lednu 2002 v Praze.

Na závěr koncertu Rammstein zahráli převzatou píseň Stripped z repertoáru Depeche Mode, ovšem v drsnější verzi podpořené ohňovou show, než v jaké ji předvedla na stejném místě ve středu populární britská skupina. Mezi přídavky se bouřící posluchači dočkali hitu Amerika kritizujícího přílišný vliv americké kultury, který podpořilo vystřelení konfet v barvách vlajky USA. Na závěr zazněl starý singl Engel z alba Sehnsucht z roku 1997.

Rammstein založili v roce 1994 hudebníci pocházející z východní části Německa. Název kapely připomíná město Ramstein, kde se koncem osmdesátých let během letecké přehlídky stala nehoda, při níž zahynuly desítky lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]