Kadyrov oznámil, že končí v čele Čečenska. Zasloužím si dlouhou dovolenou, řekl

Ramzan Kadyrov (Government.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Ramzan Kadyrov | FOTO: Government.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Věrný spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina Ramzan Kadyrov veřejně prohlásil, že už je v čele Čečenska příliš dlouho a zaslouží si velmi dlouhou dovolenou. Zaznělo to ve videu, které Kadyrov zveřejnil na sociální síti Telegram.

„Už patnáct let vedu republiku. My, Kavkazané, Čečenci, máme přísloví Ať je host jakkoli vážený, dlouho očekávaný, když odejde včas, tak to ještě může být příjemné. Proto si myslím, že přišel i můj čas. Dokud mě nevykopli,“ prohlásil čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Zdá se mi, že už jsem starý. Kdysi jsem byl mladý, nezkušený. A teď jsem zůstal stejně nezkušený, ale moje mládí někam odešlo,“ řekl Kadyrov, kterému v říjnu bude 46 let.

Podle svých slov Kadyrov, který se sám nazval „nejdéle sloužícím šéfem mezi všemi hlavami ustavujících subjektů Ruské federace“, začal uvažovat o odchodu z postu hlavy Čečenska a pokusí se „odejít včas“ a vyjádřil naději, že ho Čečenci „podpoří a pochopí“.

Ještě 18. července přitom navzdory naprostému fiasku svých jednotek na Ukrajině oznámil, že se chystá „snadno“ dobýt nejen Kyjev, ale také „země NATO“.

Jeho vystoupení přichází krátce poté, co Služba bezpečnosti Ukrajiny zveřejnila, že je podezřelý z účasti na válečných zločinech páchaných na Ukrajině a v případě odsouzení mu hrozí až doživotní vězení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články