Ransdorf a Slováci byli ve Švýcarsku obviněni

(ČTK)

Švýcarské úřady obvinily českého europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) a tři Slováky z majetkové trestné činnosti. Napsal to dnes slovenský zpravodajský web Aktuality.sk s odvoláním na mluvčí státního zastupitelství kantonu Curych. Jeden ze Slováků, kterého švýcarské úřady propustily, ovšem portálu zase řekl, že obvinění bylo později staženo.

„Všechny čtyři osoby byly obviněny. Jen jedna skončila ve vyšetřovací vazbě,“ řekla Aktuality.sk mluvčí Corinne Bouvardová.

Jeden ze Slováků, kterého švýcarské úřady propustily, pak tvrdil, že obvinění bylo později zrušeno. Zároveň popřel, že by šlo v souvislosti s incidentem ve Švýcarsku o podvod.

Podle něj peníze na účtu ve švýcarské bance, kterou Ransdorf a tři Slováci společně navštívili, patřily rodině českého občana, jenž v minulosti emigroval do Švýcarska a jemuž příbuzní odkázali značný majetek.

„Nejde o žádné židovské peníze. Jde o peníze strýčka toho Čecha, který byl váženým švýcarským podnikatelem,“ řekl muž citovaný slovenským serverem. Část dědictví, a to pozůstalost po tetě, byla českému občanovi prý již vyplacena, větší majetek mu ale údajně zanechal jeho strýc. Slováky dědic prý požádal o pomoc při vyřízení celé záležitosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]