Rapper Kanye West chce kandidovat na prezidenta USA. Podpořil ho Elon Musk

flickr.com

Kanye West | FOTO: flickr.com

Celosvětově známý rapper Kanye West na Den nezávislosti podle listu The Guardian oznámil, že chce kandidovat v podzimních volbách prezidenta Spojených států amerických proti Donaldu Trumpovi nebo Joe Bidenovi. Není ale jasné, zda již podnikl nějaké oficiální kroky.

Nyní musíme splnit slib Americe důvěrou v Boha, sjednocením naší vize a budováním naší budoucnosti. Ucházím se o prezidenta Spojených států,“ napsal West na svůj oficiální twitterový účet. „Máš mou plnou podporu,“ napsal mu Elon Musk.

Manželkou Kanye Westa je televizní celebrita Kim Kardashianová známá zejména díky reality show. The Guardian uvádí, že poté, co se stal prezidentem Trump, lze si jednoduše představit, že by se prezidentem stal slavný rapper a první dámou právě bulvární celebrita.

Agentura AFP uvedla, že v posledních letech West plnil stránky novin svými problémy psychiatrického rázu, ale také provokativními výroky týkajícími se otroctví i podpory Donalda Trumpa, který jinak v kruzích rapových umělců moc stoupenců nemá. 

West se narodil v Atlantě. Jeho otec Ray byl členem revolucionářské organizace Black Panthers. Prvním velkým úspěchem bylo pro Westa album Late Registration z roku 2005, kterého se v prvním týdnu prodalo 860 000 kusů. V roce 2020 vypočítal časopis Forbes Westovo jmění na hodnotu 1,3 miliardy dolarů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner